Kendimi fazlasıyla yaşlı hissediyorum

Hocam yanlış anlamayın ama büyük bir sorununuz yok hatta sorun bile sayılmaz. En son hayatımın monotonluğundan şikayet ettiğimde Allah bana öyle bir imtihan verdi ki o monoton hayata tekrar dönebilmek için 2 yıl gece gündüz dua ettim, o musibeti atlatıp eskisi gibi olunca yaşadığım mutluluğu tarif edemem. Hiç kimsenin hayatı dört dörtlük değildir dışarıdan öyle gözükse bile, birisini sizde olmayan bir şey için kıskandığınızda aslında onda da sizde olan bir şeyin olmadığını unutursunuz. Kötü bir çevreniz olmasındansa bir süre yalnız kalmak daha iyidir. Yaşlanmak konusuna gelince de istesek de istemesek de yaşlanacağız ve öleceğiz önemli olan sonsuz hayatı (ahireti) kazanabilmek için geçici hayatımızı feda etmek.

Hocam şöyle ki ben artık mutlu olamıyorum. Bilmiyorum neden ama olmuyor işte. Önceden işten eve gelince video oyunu oynardım ama artık onlarda zevkli gelmiyor zaman çok hızlı geçiyor. Haklısınız yaşlanmaya bir çare bulamayız peki ya nasıl mutlu olabiliriz. Elbette insanoğlu her zaman tam olarak mutlu olmaz ama ben şu an bu bunalımdan kurtulsam yeter. Tek okulda çocuklara ders anlatırken mutluyum gerisi hüsran.
Tabii ki anlıyorum herkesin sorunu kendine büyüktür. Sizin de sanırım şu an sahip olduğunuz en büyük sorun bu. İnşallah atlatırsınız.

Sağ olun hocam.

Hocam şöyle ki ben artık mutlu olamıyorum. Bilmiyorum neden ama olmuyor işte. Önceden işten eve gelince video oyunu oynardım ama artık onlarda zevkli gelmiyor zaman çok hızlı geçiyor. Haklısınız yaşlanmaya bir çare bulamayız peki ya nasıl mutlu olabiliriz. Elbette insanoğlu her zaman tam olarak mutlu olmaz ama ben şu an bu bunalımdan kurtulsam yeter. Tek okulda çocuklara ders anlatırken mutluyum gerisi hüsran. .
Bu her ne kadar benim kendi uyguladığım bir şey olsa da sizde umarım işe yarar diyorum. Günlük yapacağınız işleri not alın mesela, en azından boş boş düşünüp oturmaktansa gün içindeki işleri yapmak en azından günü güzel ve verimli geçirmeye sebep olur, mutlu olabilirsiniz belki bir nebze. 🙂

Bu her ne kadar benim kendi uyguladığım bir şey olsa da sizde umarım işe yarar diyorum. Günlük yapacağınız işleri not alın mesela, en azından boş boş düşünüp oturmaktansa gün içindeki işleri yapmak en azından günü güzel ve verimli geçirmeye sebep olur, mutlu olabilirsiniz belki bir nebze. 🙂

Haklısınız hocam. Okulda matematik kursları veriyorum böylece zaman hem öğrenciler hem de benim için gayet verimli geçiyor. :)
Hayır, kesinlikle gerek olduğunu düşünmüyorum. Hayatın karşınıza sizi çok mutlu edecek birini çıkarması dileğimle...

Çok teşekkür ederim hocam inşallah.

Hocam şöyle ki ben artık mutlu olamıyorum. Bilmiyorum neden ama olmuyor işte. Önceden işten eve gelince video oyunu oynardım ama artık onlarda zevkli gelmiyor zaman çok hızlı geçiyor. Haklısınız yaşlanmaya bir çare bulamayız peki ya nasıl mutlu olabiliriz. Elbette insanoğlu her zaman tam olarak mutlu olmaz ama ben şu an bu bunalımdan kurtulsam yeter. Tek okulda çocuklara ders anlatırken mutluyum gerisi hüsran.

Sağ olun hocam.
Hocam yemin ediyorum aynı durum ben de bilgisayarım yoktu dedim ki yahu bir bilgisayar alsam dünyanın en mutlu insanı olurum herhalde. Çok şükür beklediğimden iyi bir bilgisayar aldım hem de oyun arkadaşlarım da vardı fakat 2 ay sonra sıkıldım. Beni de hiç bir şey mutlu etmiyor bir şey istesem ve elde etsem hemen hevesim kaçıyor. Ben şunu çok iyi anladım bu dünyada mutlu olmak mümkün değil dünyanın en zengin insanı bile olsam bir süre sonra ondan da sıkılacağıma eminim. Beni şu anda ne film izlemek ne oyun oynamak ne bir sosyal aktivite hiç biri mutlu etmiyor. Tek rahatlatan şey namaz kılıp kuran okumak elimden geldiğince. Ben daha 20 yaşındayım fakat düşündüğüm şey imanlı bir şekilde yaşayıp ölmek çünkü burada hiç bir şey insanı tatmin etmiyor.

Hocam yemin ediyorum aynı durum ben de bilgisayarım yoktu dedim ki yahu bir bilgisayar alsam dünyanın en mutlu insanı olurum herhalde. Çok şükür beklediğimden iyi bir bilgisayar aldım hem de oyun arkadaşlarım da vardı fakat 2 ay sonra sıkıldım. Beni de hiçbir şey mutlu etmiyor bir şey istesem ve elde etsem hemen hevesim kaçıyor. Ben şunu çok iyi anladım bu dünyada mutlu olmak mümkün değil dünyanın en zengin insanı bile olsam bir süre sonra ondan da sıkılacağıma eminim. Beni şu anda ne film izlemek ne oyun oynamak ne bir sosyal aktivite hiçbiri mutlu etmiyor. Tek rahatlatan şey namaz kılıp kuran okumak elimden geldiğince. Ben daha 20 yaşındayım fakat düşündüğüm şey imanlı bir şekilde yaşayıp ölmek çünkü burada hiçbir şey insanı tatmin etmiyor.

İnsanoğlu açgözlüdür hocam. Bir de yaş ilerledikçe insan artık farklı aktiviteler arıyor. İnşallah bu durumdan kısa sürede kurtuluruz.

Hocam sizden küçüğüm fakat aynı monotonluğu bende yaşıyorum part time iş ve kpss kursu şeklinde geçiyor hayatım çoğu şeyden zevk almıyorum artık ama sizin şöyle bir artınız var maddi durumunuz iyi sanırın bunu değerlendirebilirsiniz önceden aklınıza kalan hobileri deneyin spor yapmıyorsanız kesinlikle spor yapın. Yaşlanma konusunda hepimiz yaşlanacağız ama zamanın mutlu akması önemli evliliği tek çocuk olarak bakmayın yanlış anladıysanız kusura bakmayın. Kafanıza denk illaki biri vardır nasibinizde cidden sizle ilgilenen değer veren birisi ilaç gibi geliyor hayattan zevk almaya başlıyorsunuz gezin tozun. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Hocam sizden küçüğüm fakat aynı monotonluğu bende yaşıyorum part time iş ve KPSS kursu şeklinde geçiyor hayatım çoğu şeyden zevk almıyorum artık ama sizin şöyle bir artınız var maddi durumunuz iyi sanırın bunu değerlendirebilirsiniz önceden aklınıza kalan hobileri deneyin spor yapmıyorsanız kesinlikle spor yapın. Yaşlanma konusunda hepimiz yaşlanacağız ama zamanın mutlu akması önemli evliliği tek çocuk olarak bakmayın yanlış anladıysanız kusura bakmayın. Kafanıza denk illaki biri vardır nasibinizde cidden sizle ilgilenen değer veren birisi ilaç gibi geliyor hayattan zevk almaya başlıyorsunuz gezin tozun. Umarım her şey gönlünüzce olur.

Çok teşekkür ederim hocam. Sizinde Allah yardımcınız olsun. Şu sıralar COVID yüzünden gezemiyorum. Spor yapıyorum işte arada bir ormana koşuya gidiyorum sonra eve geliyorum duş yapıyorum cidden insanı rahatlatıyor. Cevabınız için minnettarım.

Geri
Yukarı