Kilo nasıl verilir?

XxxxAXxxx

Decapat
Daha fazla  
Selam 15 yaşındayım. 110.1 kilo, 193 cm de boyum var. Yağ yakmam gerek. Masa tenisi ile uğraşıyorum. Evimde yürüme bandı da var. Yardım edebilir misiniz? Kilo vermek ile ilgili hiçbir şey bilmiyorum.

İnternetten bazal metabolizman için gerekli kaloriyi hesaplıyorsun. Sonra yediğin besinlerin kalori değerlerini hesaplayıp kalori açığı oluşturmasın. Yanında sporda yaparsan hızlı bir şekilde kilo verebilirsin.

Hocam özel hocayla spor yapıyorum. bir ayda 6 cm belden inceldim 85 kiloydum 80 oldum ve şuan 2.ayım bitti pazartesi 2.ay ölçümlerim var. Haftada 3 gün tüm vücudunuzu çalıştırıcak şekilde spor yapmalısınız. kalan 3 günde 45 dk koşu bandına çıkıp kardiyo yapıp kalan 1 gün dinlenebilirsiniz. Diyet yapmanıza gerek yok ama sağlıklı beslenin. kendi beslenmemi söyleyeyim. her sabah haşlanmış yumurta 2 tane salatalık domates falan. ekmek kesinlikle yok. öğlen yemeğinde ise koşu bandı değil de normal spor yaptığınız günler 100 gram karbonhidrat (pilav, haşlanmış patates, makarna) ve 150 gram tavuk. koşu bandı yaptığınız günlerde ise hiç karbonhidrat yok sadece et veya et ve sebze. Akşam da sebze ve et yemeği olur gene. illaha et olmak zorunda değil sebze de olur. bu beslenmenin dışına çıkmayın. Bahsettiğim spor için fazla alet gerek salona yazılmanız iyi olur.

Kalori açığı yapman gerekiyor. Sakın kendini uzun süreler aç bırakma, hem güç kaybı yaşarsın hem de sarkmaya yol açabilir.

Selam 15 yaşındayım. 110.1 kilo, 193 cm de boyum var. Yağ yakmam gerek. Masa tenisi ile uğraşıyorum. Evimde yürüme bandı da var. Yardım edebilir misiniz? Kilo vermek ile ilgili hiçbir şey bilmiyorum.
Ayağa kalk sağına dön sol ayağını ileri uzat kapıdan çık ve spor yapmaya git. BAAAAAASSSSS.

ekmek ve hamur işi tüketimini azalt ve her gün düzenli spor yap en az 2 km. Spor yap.

Öğünlerimi 2 ye düşürdüm hocam sabah her gün değişmez 2 haşlanmış yumurta az peynir 2 Cherry domates ve 4-5 siyah zeytin yiyorum yarın da okulum açılıyor yürüyerek gidip geliyorum 1, 5km mesafe var 8-16 arası okulum var zamanım kısıtlı dediklerinizi yapacağım spor salonu nada şu anda gitmekten utanıyorum Ankara'nın kötü bir yerine oturuyorum insanlar burada o kadar da hoş değil fakat 95 kilo civarına düşünce gideceğim kesinlikle.

Öğünlerimi 2'ye düşürdüm hocam sabah her gün değişmez 2 haşlanmış yumurta az peynir 2 Cherry domates ve 4-5 siyah zeytin yiyorum yarın da okulum açılıyor yürüyerek gidip geliyorum 1, 5km mesafe var 8-16 arası okulum var zamanım kısıtlı dediklerinizi yapacağım spor salonu nada şu anda gitmekten utanıyorum Ankara'nın kötü bir yerine oturuyorum insanlar burada o kadar da hoş değil fakat 95 kilo civarına düşünce gideceğim kesinlikle.

Hafta sonu da 2 saat masa tenisi oynuyorum her gün üstüne de 1 saat 5 km/h hızla yürümeyi düşünüyorum.

Hızlı bir şekilde kilo vermek için bol kardiyo ve fazlaca kalori açığı gerekli. Sabahları aç karnına elma sirkesi içip 30-45 dk aradı bir kardiyo ve öğleden sonra herhangi bir zamanda yine 30-45 dk kardiyo veya karın kardiyo yaparak bir gelişme kaydedebilirsiniz. Fakat bir 7-8 kilo verdikten sonra vücudunuzda yatkınsa sarkma belirtileri olabilir. Çünkü kilo kaybederken ister istemez kas da kaybedeceksiniz. Bunu önlemek için de çok zorlamadan ağırlık antrenmanı yapmanızı öneririm. Kalori açığı içinde bazal metabolizma hızınızı öğrenmenizi , öğün sayısını düşürmenizi ve bolca su tüketmenizi öneririm.

Hocam konuyu güncelleyeyim şu an 97 kiloyum.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim spor salonuna yazılalı 5,5. ay oluyor doğal bir şekilde kötü olmayan estetik bir vücut haline getirmiş durumdayım vücudumu. Karın kaslarımdan sadece üst 4'lü gözüküyor, kolum 39 cm göğsümün, içi dolu son halim 96 kg 195 cm boy 85 cm bel çevresi 101 cm göğüs çevresi, tişört giydiğimde sırtımdaki kaslar arkadan gözüküyor gerçekten güzel bir duygu spora başlamamda ilk adımı atmamda yardımcı olduğunuz için minnetarım teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı