Kimya mühendisliği okunur mu?

Kaiselk

Centipat
Yer
Kocaeli / İzmit
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i7-11370H 3.30 GHz
Ekran Kartı: Geforce GTX 1650 4GB
RAM: 8GB
SSD: 512GB
Bu sene notlarımın düzelmesi ile biraz daha derslere ilgi duymaya başladım ve özellikle kimya mühendisliği benim için çok dikkate değer bir alan haline geldi. Okuldaki kimyacıya sorduğumuzda alanda çok fazla niteliksiz elemanın olduğunu, bu yüzden okumamızı önermediğini söyledi. Ama ben İngilizce'ye yatkınlığım olduğu kanaatindeyim ve yabancı kaynaklardan da faydalanarak teorik alanda kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum. Zurnanın zart dediği yere gelirsek: Pratik alanda, çalışma hayatında neler yapabilirim?

Bu sene notlarımın düzelmesi ile biraz daha derslere ilgi duymaya başladım ve özellikle kimya mühendisliği benim için çok dikkate değer bir alan haline geldi. Okuldaki kimyacıya sorduğumuzda alanda çok fazla niteliksiz elemanın olduğunu, bu yüzden okumamızı önermediğini söyledi. Ama ben İngilizce'ye yatkınlığım olduğu kanaatindeyim ve yabancı kaynaklardan da faydalanarak teorik alanda kendimi geliştirebileceğimi düşünüyorum. Zurnanın zart dediği yere gelirsek: Pratik alanda, çalışma hayatında neler yapabilirim?
Güzel üni gelirse okunur harici okunmaz.

Güzel üni gelirse okunur harici okunmaz.
Hocam geçen yılları çok eksik geçirdiğim için en büyük darbeyi OBP'den alacağımı düşünüyorum. Yıldız teknik kurtarır mı mesela?

Evet okunur. Günümüzde, ülkemizde kozmetik sektöründen daha fazla kazandıran hiçbir alan yok. Bu gelecekte değişir mi bilmiyorum ancak durum böyle. Atama ile uğraşmayacaksan güzel bir Üniversite kovala.

Evet okunur. Günümüzde, ülkemizde kozmetik sektöründen daha fazla kazandıran hiçbir alan yok. Bu gelecekte değişir mi bilmiyorum ancak durum böyle. Atama ile uğraşmayacaksan güzel bir Üniversite kovala.
Kozmetik hiç aklıma gelmemişti. Ben daha çok petrol ürünleri ile doğrudan muhatap olacağım bir iş düşünüyordum.

İyi bir okuldan mezun olan kimya mühendisi çok iyi firmalarda çok iyi imkanlarla işe başlar. Ayrıca yurtdışı imkanları diğer mühendisliklere göre daha geniştir zaten ABD'de dahi niche bazı mühendislikler dışında(nükleer vb.) en çok kazanan mühendislik dalıdır.

Kurtarır neden kurtarmasın OBP denilen illet bende de sıkıntı yapacak bir şey yok.

O zaman AYT'nin kulu köpeği olmak lazım bu saatten sonra. Fen derslerim iyiydi de matematiğe biraz odaklansam iyi olacak.

Geri
Yukarı