Kınama cezaları adli sicile işleniyor mu?

tailva

Femtopat
Daha fazla  
Okulda eve giderken arada içmek için puff bar bulunduruyordum, okulda hiç çantamdan çıkartmıyor veya okul saatleri içerisinde okul forması ile okulun herhangi bir yerinde içmiyordum. Matematik ve aynı zamanda sınıf öğretmenimiz dersin yarısında kitabı kalemi bırakarak evet arama yapacağız, seninle başlayalım diyerek beni gösterdi. Ben de dürüst olarak hocam bende bir şey var dedim, çıkartıp verdim. Bunu her gün okul başladığında vermeye korktuğum için vermiyor, fakat çıkartıp bela aramıyordum. Aleti aldı, diğer öğrencileri de aradı ve 1 puffbar daha çıktı. Ardından sizi disipline vereceğim dedi ve 2 ders sonra gelip soyadımın nasıl yazıldığını, numaramı sordu. Bu ders ardından beni seven müdür yardımcısının yanına giderek kınama cezalarının şartlı yani ilk kez kınama alan öğrenci bir kez daha disipline sevkedilmezse cezasının silinip silinemeyeceğini sordum. Bana sene sonunda öğretmen oylamasına sunulup oy ile silindiğini söyledi. İlk disiplin cezam olacak, kınama cezam adli sicilime işlenip ömür boyu peşimden gelir mi? e-Devlet üzerinde sicilimde velimin hesabı ile görüntüleyebilir miyim?

Ben üniversitede aldıydım, herhangi bir yere işlenmedi.

Kankam olur öyle, ilk önce rahat ol, yıl içerisinde 2 veya 3 kınama ya kadar sorun olmuyor diye ben biliyorum, amma içme. Ailene de söylerlerse yumşaltarak artık durumu izah edersin

Yeni konular

Geri
Yukarı