Kinguin Steam indirimli oyun keyleri

Arkadaş bu konu da haklı da olabilir. Zamanında G2A da bir satıcıdan alınan aynı oyunlar 1 seneye yakın süre sonra satın alan kullanıcıların hesaptan kaldırılmış. Doğruluğu yanlışlığı tartışılır ama olayı Reddit'te okumuştum ve tek okuduğum konu buydu. Daha önce bu konu hariç bende hiç 1 2 sene olayını duymadım.

Olabilir benim şu ana kadar 2 oyunum iptal edildi onun da para Iadesi'ni aldım.

Resident Evil olayını geçen sene Razer sitesinde de yaşamıştık. Sizin bahsettiğiniz de mi Razer'le alakalı?

Razer'da yaşanan teslim edilmedi sonra teslim ettiler bu farklı hocam keyi giriyorsun 3-4 hafta sonra oyun siliniyor hesaptan.

Resident Evil Village de var unutmamak lazım.

Onun hakkında bilgim yok ama bence eTail dışında çok kod almayın devlete kayıtlı bir firma bugüne kadar kaç tane oyun aldım hiç sıkıntı yaşamadım.

Razer'da yaşanan teslim edilmedi sonra teslim ettiler bu farklı hocam keyi giriyorsun 3-4 hafta sonra oyun siliniyor hesaptan.

Onun hakkında bilgim yok ama bence eTail dışında çok kod almayın devlete kayıtlı bir firma bugüne kadar kaç tane oyun aldım hiç sıkıntı yaşamadım.
Hayır Razerde aynı sorun yaşandı, key leri verdiler herkes hesabına aldı sonrasında oyunlar Steam hesaplarından silindi. Telafi ettiler sonra tekrar key gönderdiler.

Razer de yaşanan olayı bizzat kendim ilk yaşayanlardanım :) Razerden keyi aldık, hesaba ekledik ve sanırım 1 2 gün içinde oyun kaldırılmıştı. Sonrası telafi edildi ama re 7 ve re 8 i tam paket 140 tl gibi bir fiyata aldım ve bu riske değerdi :D

1-2 yıl sonra hangi key silinmiş bu ne saçmalık
Birader şimdi beynin alsın diye düzgünce anlaticam iyi dinle. Bu keyler bu tarz sitelerde neden ucuz biliyor musun? Yerel fiyatlandirma var diye değil dolar olarakta ucuz. Humble bundle gibi siteler bundle veriyor aylık ve bazı oyunların keyleri çok ucuza elde edilebiliyor üyelikle. Ancak bunun bir kuralı var bu bundle keyleri kendin satışını yapamazsın. Bu kinguin tarzı sitelerde ve kabasakal gibi sitelerde böyle keyleri alıp satıyor. Steam key aktif edildikten sonra yayıncı tarafından kaldırılabiliyor istenirse. Bu keylerini satışı öğrenilirse satılan keyler iptal olur ve sen de oyunu aldığın site ya da satıcının insafına kalırsın anladın mı? Playstore gibi siteler ise direkt yayıncıdan keyleri alıyor ve yerel fiyatlandirma ile satıyor.

Hocam sattıkları keyler için bende nasıl temin ettikleri konusunda bir bilgim yok ve benimde aklıma kurcalıyor. Ancak şunu da bilmekte fayda. İnternette yani arşivlerde bundan 10 senenin de 20 senenin de net arşivi var.
Kabasakaldan benim bir alışverişim oldu 10 15 gün önce ve satın almadan önce çok düşündüm. Aldığım oyunda 130tlydi. Steamde ise 300 TL'den fazlaydı. Satın almadan önce her zaman nette detaylı araştırma da yaparım bu konularda ama kabasakalın daha önce sattığı hiçbir oyun keyinde sorun yaşayıp bunu şikayet edeni ya da forumlar da yazanı görmedim. Siteyi ben bu sene ilk defa duydum ama eski de bir siteymiş. Bilindik yayıncılara sponsor da olmuşlar.

Steam keyler hakkında çok ilginç teoriler de var ancak en olası kötü sonuç çalıntı kartlar ile satın alımlar. Zaten buda 1 hafta 10 gün içinde hesaptan siliniyor. Hani 1 2 sene sonra oyunun keyinin silinme ihtimali bana pek orantılı bir sonuç gibi gelmiyor ama tabi olur mu olur ama satıcı ya da oyunu yapan kişi bu illegal key kullanımını neden 15 günde 1 ayda kapatmak ya da keyi alması gerekirken neden 1 2 sene beklesin ki ?

Steam dolara geçtiğinden sonra benim gibi birçok kişi de sanırım bu key sitelerine yöneldi. Şuana kadar bir sorun yaşamadım ve 2023 kasımdan beri uygun oyun keylerinin özellikle kingiun den satın aldım. Şimdiye kadar 18 oyun kingiunden almışım. Key satın alımında risk var mı var ama kesinlikle satıcının kaç tane oyun sattığına ve sitede kaç yıldır var olduğuna, olumlu geri dönüşlere bakılmalı. Ben hep bu şekilde titiz davranıyorum.
Zaten Steam ile arasında çok fark yoksa da key sitelerini kullanmak da mantıksız.
@Corizeo @Hiroo
Hocam yukarıda anlattım olayı. Mesela bu ay bundle oyunu olan calisto protocol oyunu 150 küsür lira fiyatlarına bulunabiliyor bu sitelerde. Ancak almak güvenilir mi? O risk sizin tercihiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı