Kioxia Exceria 500GB vs Adata XPG S40G 512 GB

Furkan1071

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
gigabyte b450m s2h
Başlıktan da anlaşılacağı üzere iki SSD arasında kaldım. Bundan önce çok da detaylı bir araştırma yapmadan MLD M300 SSD almıştım fakat çok kötü sonuçlarla karşılaştım ve sahte olabileceğini söyleyenler oldu. Bunun üzerine biraz araştırdım ve PNY CS2130 512 GB SSD aldım. Ürün henüz ulaşmadı ancak QLC olması ve kaç MB DRAM'e sahip olduğunu bulamayışımdan dolayı biraz şüpheliyim ve onu da iade etmeyi düşünüyorum. Şimdi sorum şu: Adata XPG S40G mi yoksa Kioxia Exceria mı? Çok fazla oyun oynayan biriyim ve SSD'yi Windows + oyun için kullanacağım. Bunların dışında önereceğiniz bir SSD olursa bütçem 800TL. Ayrıca önerdiğiniz veya arada kaldıklarımdan birini söylediğiniz SSD için nedenini de söylerseniz çok iyi olur. Neden S40G değil de Exceria veya tam tersi vs. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

Ek: Apacer AS2280P4 nasıl? DRAM var mı? P4U modelinde var P4 modelinde olup olmadığını ne kadar araştırdıysam da bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
S40G daha iyidir. Kioxia'nın SLC önbelleği küçük, tek seferde belirli bir miktar veri yazıldıktan sonra yazma hızını bir süreliğine yarıya düşürüyor. Fakat kalıcı şekilde düşmüyor.

S40G'de soğutma bloğu olması güzel. Onun RGB'leri açıkken yazma hızı düşüyor diyenler vardı bu arada.

AS2280P4'te DRAM bulunuyor ve Kioxia ile aynı kontrolcüyü kullanıyor. DRAM boyutu 128 MB ve DDR3L Nanya üretim. Kioxia 1 GB olmalı ve DDR4 Micron veya Samsung veya Hynix üretim. NAND olarak AS2280P4'ü bilmiyorum.

S40G daha iyidir. Kioxia'nın SLC önbelleği küçük, tek seferde belirli bir miktar veri yazıldıktan sonra yazma hızını bir süreliğine yarıya düşürüyor. Fakat kalıcı şekilde düşmüyor.

S40G'de soğutma bloğu olması güzel. Onun RGB'leri açıkken yazma hızı düşüyor diyenler vardı bu arada.

AS2280P4'te DRAM bulunuyor ve Kioxia ile aynı kontrolcüyü kullanıyor. DRAM boyutu 128 MB ve DDR3L Nanya üretim. Kioxia 1 GB olmalı ve DDR4 Micron veya Samsung veya Hynix üretim. NAND olarak AS2280P4'ü bilmiyorum.
Cevabınız için çok teşekkür ederim S40G alacağım öyleyse sağolun :) <3

Yeni konular

Geri
Yukarı