Kısa Sürede Üçgen Vücuta Kavuşmak için Ne Yapmalıyım ?

• Konuyu başlatan PCManyaQı
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 4B
Arkadaş zaten 55-65 kilo arası boyuna göre çok zayıf benim dediğim gibi 1'yıl fitness salonuna gidersen eğer yada ilk 6'ay supplement önermiceklerdir. Yalnız eğer bunları uygulayacaksanda sağlam bir beslenme uzmanına görünmeni öneririm. İlk 6'ay naturel bir şekilde vücut geliştirmeni öneriyorum tekrar tekrar söylüyorum 6'ay geçtikten sonra kilo aldırıcı suplementler alabilirsin. Ama başlarken naturel yani beslenme düzeyinde kilo almanı öneririm 6.ayın sonunda mükemmel hissedeceksin.

Arkadaş zaten 55-65 kilo arası boyuna göre çok zayıf benim dediğim gibi 1'yıl fitness salonuna gidersen eğer yada ilk 6'ay supplement önermiceklerdir. Yalnız eğer bunları uygulayacaksanda sağlam bir beslenme uzmanına görünmeni öneririm. İlk 6'ay naturel bir şekilde vücut geliştirmeni öneriyorum tekrar tekrar söylüyorum 6'ay geçtikten sonra kilo aldırıcı suplementler alabilirsin. Ama başlarken naturel yani beslenme düzeyinde kilo almanı öneririm 6.ayın sonunda mükemmel hissedeceksin.
Tamam ama nasıl vücut geliştiricem :D vücut geliştirmek için bir programınız varmı benim bir yere gittiğim yok. Bilgi sahibi değilim. Bir program gösterirseniz uygularım.

Tabi ki spor kilo aldırır fakat ilk başlarda zayıf ve güçsüz vücutla kas yapıcam diye zorlarsan daha kötü sonuçlar doğabilir. Sen bir spor salonuna git zaten hamlık programdan başlarsın o programda biraz çalış geliştir iştahının arttığını daha fazla yediğini kendin de görürsün zaten (y)

Hangi şehirde oturuyorsun, sağlam bir fitness salonu araştırması yapabilirsin ?
Giresun Tirebolu. Daha yeni geldim bulabilirmiyim bilmiyorum. Hem ailem çok zayıf olduğum için yollamıyor. Evde uygulamam gerekicek.

Tabi ki spor kilo aldırır fakat ilk başlarda zayıf ve güçsüz vücutla kas yapıcam diye zorlarsan daha kötü sonuçlar doğabilir. Sen bir spor salonuna git zaten hamlık programdan başlarsın o programda biraz çalış geliştir iştahının arttığını daha fazla yediğini kendin de görürsün zaten (y)
Spor salonuna gidemem :). Bir vücut çalıştırma programı biliyorsanız ve söylerseniz uygularım :).

Son düzenleyen: Moderatör:
Dambıl seti alıp yarı-profesyonel bir şekilde antreman yapabilirsen vücut yapabilirsin. Ama kısa sürede yapmak isteyipte vücut yapabilen birini görmedim ben. 2 yılımı harcadım ve hayal ettiğim vücuda kavuştum geçen sene. Ayda 1000 lira harcadım. Okulda olduğum vakitler dışarda yemek zorundaydım ve et ağırlıklı beslendiğim için biraz para gidiyordu. 5,5 kilogram Gainer tozu, 2,2 kilogram Whey Protein ve damar genişletici kullandım hep. Zararlı deyip duran hayatında biyoloji dersi bile görmemiş insanların laflarından bıktığım için 6 ayda bir check-up yaptırdım. At gibi sağlıklı çıktım hep. Testosteron seviyem ile çok başım ağrıdı. Gerçekten çok kötü bir durum zapt edemiyorsun kendini neyse, sana tavsiyeme geliyorum.

Ben omzum çıktığı için vücuda başladım. Sonradan heves ettim, sabrettim ve istediğim vücuda ulaştım. Asla kısa sürede olacak bir iş değil bu. Şimdi antreman için sana burada taktik vermem 3 saat sürer. Antreman kısmını kendin araştır. Antremandan sonra bir ölçek Whey Protein ve 1 ölçek Kilo aldırıcı toz iç. 1 saat sonra uzun zincirli karbonhidrat ve protein ağırlıklı bir yemek ye. Mesela yarım tabak pilav, yarım tabak et, yeşillik, ayran. Ekmek kullanma boş şişmek istemiyorsan, çünkü ekmek boş gereksiz kısa zincirli karbonhidrattır. Gece yatmadan önce mutlaka bir vakit beslen. 6 saatte sindirilen protein içeren besinler tüket. Sabah tam kalktığında vücudun tam o an acıkmaya başlamış olsun. Gece aç yatarsan antremanların boşa gider. Gün içerisinde en fazla yarım saat aç kal.

Eğer istersen benim gibi 67 kilodan, 82 kiloya yağ oranını koruyarak sağlıklı bir şekilde atlama yapabilirsin.

Son düzenleme:
Oğuzhan gece yatarken casein whey alıyor musun kaslarının yırtılmasını önlemek için ?

@Silinen üye Bu konuda bilgisiz olduğunu kabul etmende fayda var. İlaç ve Gıda takviyesi arasında tonlarca fark var. Protein tozu dediğin şey peynir altı suyundan elde edilen bir şey. Steroid ise bir doktor tarafından kas erimesi yaşayan hastalar için geliştirilen ama vücut geliştiriciler tarafından kullanılan oldukça yan etkisi olan bir ürün. Hap olanı var, damardan alınanı var. Bir çok çeşidi var. Eğer markette çocukların aldığı abur cuburdan daha zararlı olsaydı bugüne kadar çoktan kökünü kurutmuşlardı, 70 yıldır protein satan Weider markası ve ar-ge yetkililerine verecek cevabın bu mu ? ''İlaç, iğne bunlar zararlı, almayın''.

Zaten ektomorf vücut yapısında olan, yani metabolizması hızlı olan bu yüzden kilo alamayan insanın gıda takvisyesi olmadan vücut yapması hayattan soğumak yeterli bir nedendir.

Antremandan sonra kaslarını yani glikojen depolarını 45 dakika içinde doldurman gerekir. Yoksa yıkıma uğrarsın, gelişme elde edemezsin. Yediğin yemekler kaç saatte sindiriliyor haberin var mı ? Antremana boş mideyle girmek zorundasın. Antremandan boş mideyle çıkıyorsun, kaslarının hararetini nasıl dindireceksin ? Toz sadece kayıbı minimuma indirir. Akabinde 1 saat sonra yemek yemesini önerdim. Eğer sulu ev yemekleri, meyve ve sebze ile desteklerse programını, o kadar sağlıklı bir vücudu olur ki anlatamam. Neyse, benim çok fazla tecrübem var, yanımda 2 kişiye de vücut sahibi yaptım. Vücut tipleri farklı olduğu halde.

Nitrik oksidin damar genişletip kan basıncını azaltması nedeniyle antremandan önce damar genişletici aldım. Kalbime binen yükü en aza indirdim, damarlarım genişlediği için kaslara giden madde miktarı arttı ve verimim arttı. Yani bir nevi normalde 384bit iken antremandan önce turbo boos ile 512bite çıktım. :D :D :D

Gıda takviyesi kullanmak için bütçe ayırabilirsen, sana en kaliteli ürünleri önerebilirim. Evimde her taraf protein amino asit kutusu oldu. @Silinen üye

Oğuzhan gece yatarken casein whey alıyor musun kaslarının yırtılmasını önlemek için ?

Her ay Optimum Gold Standart, Dymatize Super Mass Gainer ve Weider NOSX alıp kullandım. Gece yatmadan önce dardanel + kepekli ekmek + sıkılmış meyve suyu veya yine ekmek arası lor peyniri tükettim. Yıkımı önlemek için yetti. Caseine para veresim gelmedi, çokta fazla toza yüklenmemek adına almadım aynı zamanda. Ayrıca sabah kalkar kalkmaz amino asit kullandım, 4-5 tane hap olarak. Üstüne yarım ölçek gainer içtim her sabah. Zerre küçülme olmadı. Sabah bütün kaslarım şiş uyanıyordum hep.

Ben spora başladığım zaman ilk 1 yıl suplement kullanmadım onun yerine kaliteli doğadan gelen yumurta ve tavuk eti kullandım. Daha sonra baktım aradan 12'ay geçti kaslarda parçalanma meydana geldi. Bende hardline 3matrix. Optimum monohydret keratin almaya başladım. Tabii bunları yaparkende oğuzhancım bilinçli kullandım ben doğrumu yaptım sence ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı