Kısa vadede %20 kâr etmek mümkün mü?

NightMare0

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba.

Benim bir arkadasim var. Kendisi çok fazla borsa ile ilgileniyor ve çok fazla para kazanıyor. Kendisi 18 yaşında ve su an bankasında 5 milyon TL var. Daha sonra 3 kere oynayarak toplamda %20 kar alıyor ve parayı 6 milyon yapıyor. Ve bunu yapması çok kısa birkaç haftada yapıyor.

Merak ediyorum %20 kar almak bu kadar kısa zamanda mümkün mü? İnanmayanlar varsa kendisi açıp gösterdi %7 %10 %3 olarak toplam %20 kar elde etmis.

Büyük ihtimalle para kendinin değil babasının parası. Ama sonuç olarak çocuk kazanıyor. Parası ilk başlarda birkaç milyon ile başladı şu an 6 milyon parası var bankada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Benim bir arkadasim var. Kendisi çok fazla borsa ile ilgileniyor ve çok fazla para kazanıyor. Kendisi 18 yaşında ve su an bankasında 5 milyon TL var. Daha sonra 3 kere oynayarak toplamda %20 kar alıyor ve parayı 6 milyon yapıyor. Ve bunu yapması çok kısa birkaç haftada yapıyor.

Merak ediyorum %20 kar almak bu kadar kısa zamanda mümkün mü? İnanmayanlar varsa kendisi açıp gösterdi %7 %10 %3 olarak toplam %20 kar elde etmis.

Büyük ihtimalle para kendinin değil babasının parası. Ama sonuç olarak çocuk kazanıyor. Parası ilk başlarda birkaç milyon ile başladı şu an 6 milyon parası var bankada.

Biraz sallamış.

5 milyon TL'yi "3 kere oynayarak" 6 milyon TL yapamaz BIST borsasında. Belki coin olabilir, belki NASDAQ gibi Amerikan borsası olabilir. Ancak şöyle bir şey var, BIST'da %10 limit var. Coin platformları veya NASDAQ gibi Amerikan borsalarında limit olmadığı için bütün kazancını kaybetme ihtimali de var. Sallamış arkadaşınız biraz.

Merhaba.

Büyük ihtimalle para kendinin değil babasının parası. Ama sonuç olarak çocuk kazanıyor. Parası ilk başlarda birkaç milyon ile başladı şu an 6 milyon parası var bankaeskide7.

Eskiden kalma Bitcoin falan vardır. Normal borsa ortamında en az 5-10 sene lazım. Bizde ve diğer borsalarda hafta içi 5 gün açık.

5 milyon TL'yi "3 kere oynayarak" 6 milyon TL yapamaz bıst borsasında. Belki coin olabilir, belki nasdaq gibi Amerikan borsası olabilir. Ancak şöyle bir şey var, bıst'da %10 limit var. Coin platformları veya nasdaq gibi Amerikan borsalarında limit olmadığı için bütün kazancını kaybetme ihtimali de var. Sallamış arkadaşınız biraz.

Turkish airlines şirketinden oynamıştı %7 kar elde etti.
Hatta bana fotoğrafını göndermişti ama şu an o fotoğraf elimde yok maalesef.
Sallama gibi bir şey yok kendisi açıp gösterdi telefondan bankasında ki paraya kadar oynadığı borsalara kadar gosterdi.

Biraz sallamış.

İlla fotoğrafını bulup atayım mi ne istiyorsun kral, kendi gösterdi diyorum.

İlk mesajında bunu yazdığına göre ya botsun ya da köprü satacaksın.

Alaka seviyesi?

Eskiden kalma Bitcoin falan vardır. Normal borsa ortamında en az 5-10 sene lazım. Bizde ve diğer borsalarda hafta içi 5 gün açık.

Önceden Amazon'dan al sat yapıyor diye biliyorum. Coin değil de galiba altıni vardı 1 kiloya yakın o altını sattığı zaman gramı 1500 1700 falandi.

Sallama gibi bir şey yok kendisi açıp gösterdi telefondan bankasında ki paraya kadar oynadığı borsalara kadar gosterdi.
Türk Hava Yolları bayağı uzun süredir günde %7 kar bırakmıyor. Diyelim ki 3 seferde bıraktı, 5 mil. TL'nin %7'si 350 bin TL'dir. Bu da 5 mil. 350 bin TL yapar. Yine 6 mil. değil.

İlla fotoğrafını bulup atayım mi ne istiyorsun kral, kendi gösterdi diyorum.

Alaka seviyesi?

Önceden Amazon'dan al sat yapıyor diye biliyorum. Coin değil de galiba altıni vardı 1 kiloya yakın o altını sattığı zaman gramı 1500 1700 falandi.
Arkadaşın kuyumcu galiba veya kapalıçarşı esnafı ile bağlantıları var.Altın işi çok kazandırdı.

Türk hava yolları bayağı uzun süredir günde %7 kar bırakmıyor. Diyelim ki 3 seferde bıraktı, 5 mil. TL'nin %7'si 350 bin TL'dir. Bu da 5 mil. 350 bin TL yapar. Yine 6 mil. Değil.

Kral öyle değil yani THY hissesi almış daha sonra başak bir hisse daha sonra başka bir hisse 3 farklı hisse al sat yapmış THY'dan %7 diğerinden %3 diğer hisseden %10'a yakın kar yaptı yani üst tarafta yazıyor kar: %19(tahmini)(970k) olarak üstte yazıyordu ben kendim uydurmuyom.

Arkadaşın kuyumcu galiba veya kapalıçarşı esnafı ile bağlantıları var. Altın işi çok kazandırdı.

Dedim ya Amazon'dan al sat yapıyor diye oradan aldığı parayla altın alıyordu ailesininde varmış biraz altını.

Kral öyle değil yani THY hissesi almış daha sonra başak bir hisse daha sonra başka bir hisse 3 farklı hisse al sat yapmış THY'dan %7 diğerinden %3 diğer hisseden %10'a yakın kar yaptı yani üst tarafta yazıyor kar: %19(tahmini)(970k) olarak üstte yazıyordu ben kendim uydurmuyom.

Dedim ya Amazon'dan al sat yapıyor diye oradan aldığı parayla altın alıyordu ailesininde varmış biraz altını.
Hocam THY pandemi zamanı dibin dibini gördü kısa zamanda kazanmış olması imkansız,sürekli al-sat yapılsa bile o kadar kazanamaz.
Ben de zamanında THY,Hektaş,Sasa ve Kontrolmatik ten kazandım.Ancak bunlar geçmişte kaldı.

Geri
Yukarı