KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran ve kitlenme hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Hakan Çetin

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, sizden başıma zaman zaman gelen bir hata hakkında yardımınızı istiyorum. Bilgisayarı güncel olarak kullandığımda bazen oyun oynarken bazen sadece internette gezerken mavi ekran hataları ya da sadece ekran görüntüsünün gidip bilgisayarın komple kitlenmesi durumları yaşıyorum. Kasa içindeki her şey çalışıyor ama sistem takılıyor. Minidump dosyalarını sizlerle paylaşacağım ama öncelikle belirteyim malware taraması yaptım sorun çıkmadı ki bilgisayara zaten 2 gün önce temiz bir format atıp bütün güncellemeleri yaptım. Memtest86 ile RAM testi yaptım hata çıkmadı ama bazı araştırmalarımda minidump dosyalarına göre bellek arızası olabilirmiş. Ben tam anlamadığım için kendim yorum yapamıyorum ve hatanın ne olduğunu anlayamadığım için değiştirmem veya garantiye yollamam gereken cihazın ne olduğunu bilemiyorum ya da problemin. Sizlerin bilgisine ihtiyacım var eğer ilgilenirseniz çok sevinirim.

Kilitlenme sorunu sanırsam bende. Mavi ekran aldıkça yeni dumpları paylaşırsınız ama şimdi olay görüntüleyicisinden "sistem" ve "uygulama" kategorilerinin raporunu paylaşın. Rehber aşağıda mevcut.

İlginiz için teşekkür ediyorum istediğiniz bilgileri paylaştım. :)

İyi geceler, bu yapacağımız işlem biraz karmaşık olacak ve nasıl açıklayacağımı bile bilmiyorum. TeamViewer ID ve şifre paylaşırsanız uzaktan bağlanıp halledebilirim. Tabii bunu isteyip istememek size kalmış.

İyi geceler, bu yapacağımız işlem biraz karmaşık olacak ve nasıl açıklayacağımı bile bilmiyorum. TeamViewer ID ve şifre paylaşırsanız uzaktan bağlanıp halledebilirim. Tabii bunu isteyip istememek size kalmış.

Sorunun ne olduğunu düşünüyorsunuz? Tabii ki problemi çözmenizi isterim ama işlemden önce hatayı ne olarak gördünüz?

Tabii belirteyim o halde.
Kod:
uygulamaya özgü izin ayarları
{7022A3B3-D004-4F52-AF11-E9E987FEE25F}
 CLSID'sine ve
{ADA41B3C-C6FD-4A08-8CC1-D6EFDE67BE7D}
 APPID'sine sahip COM Sunucu uygulaması için, Yok SID (Yok) uygulama kapsayıcısında çalışan LocalHost (LRPC Kullanan) adresindeki SID değeri (S-1-5-21-1693396573-1273056822-294254284-1001) olan DESKTOP-IO5LE0N\hakan kullanıcısına Yerel Çalıştır izni vermiyor. Bu güvenlik izni, Bileşen Hizmetleri yönetim aracı kullanılarak değiştirilebilir.
Bu yukarıda gördüğünüz değeri Kayıt Defterinden erişim izni sağlamaya çalışacağız. :)

Eğer tekrar mavi ekran aldıysanız minidump dosyanı paylaşabilirsin.

Teşekkür ederim @Enes3078 beyin yaptığı işlemlerden sonra henüz bir hata almadım. Umarım yaptığı işlemler temelli çözüm sağlamıştır. Bir süre problem yaşadığım durumları tekrarlayarak test edeceğim. Eğer mavi ekran alırsam mutlaka paylaşacağım iyi akşamlar. :)

Geri
Yukarı