X99 Msi Gaming 7 Mavi Ekran Kitlenme Sorunu

mert yavaş

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar.
2 sene önce:

X99 msi gaming 7
i7 işlemci
80 bronze 750w psu
R9 280x ati ekran kartı
2 adet raid 'li 240 gb ssd
2 adet te 2 + 1 tb hardisk
3 x 4gb ddr4 2400 mhz ram
li bir pc mevcut

Geçen ay pc taşıdım ofisten eve fakat pc mavi ekran ve donma yapıyordu pc formatladım daha sonra 1 haftada 2 kere yaptı aynı zamanda yeni ram satın aldım. 8 gb ddr4 2666 mhz kingston diper ramlerimden farklı neden se 4 rami bir takınca açılmadı. Daha sonra trible olarak 16 gb şeklinde denedim bir adet 4 GB'lığı çıkardım açıldı. Ama 10 dk sonra kitlenip ram hatası verdi neyse tüm RAM'leri söküp yeni ram ile devam ettim fakat gene 2 kere mavi ekran veya donma sorunu verdi.
Mem86 test yaptım bir sorun çıkmadı.

İşlemci boşta biosta iken 51 derece.
Burdan bir temizlik yapıcağım fakat.
Sizlere sormak istediğim olay günlüğü kayıtları.

Hata verdiğinde ardışık olarak:

application-specific izin ayarları
{D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160}
CLSID'sine ve
{9CA88EE3-ACB7-47C8-AFC4-AB702511C276}
APPID'sine sahip COM Sunucu uygulaması için, Unavailable SID (Unavailable) uygulama kapsayıcısında çalışan LocalHost (Using LRPC) adresindeki SID değeri (S-1-5-18) olan NT AUTHORITY\SYSTEM kullanıcısına Local Activation izni vermiyor. Bu güvenlik izni, Bileşen Hizmetleri yönetim aracı kullanılarak değiştirilebilir.
{0002DF02-0000-0000-C000-000000000046} sunucusu belirtilen zaman aşımı süresi içinde DCOM'a kayıt yaptıramadı.
Sync Host_9622c hizmeti beklenmedik şekilde sona erdi. Bu durum 1 defa oluştu. 10000 milisaniye içinde şu düzeltme eylemi uygulanacak: Restart the service.
Contact Data_9622c hizmeti beklenmedik şekilde sona erdi. Bu durum 1 defa oluştu. 10000 milisaniye içinde şu düzeltme eylemi uygulanacak: Restart the service.
User Data Storage_9622c hizmeti beklenmedik şekilde sona erdi. Bu durum 1 defa oluştu. 10000 milisaniye içinde şu düzeltme eylemi uygulanacak: Restart the service.
User Data Access_9622c hizmeti beklenmedik şekilde sona erdi. Bu durum 1 defa oluştu. 10000 milisaniye içinde şu düzeltme eylemi uygulanacak: Restart the service.

Diğer hatalar da aynı sadece kodları değişiyor.

Event log kodları ise 1016 + 1010 + 7031 bu 3 log hep birbirini tekrarlıyor.

Kitlenme boşta olabiliyor veya ağır yük altında rastgele kitleniyor yada mavi ekran veriyor.

Minidump linki Dropbox - 021416-10078-01.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, işlemci boşta 51 derece fazla. AIDA64 veya başka bir yazılım ile sisteminizin sıcaklık değerlerini kontrol edip sisteminizi zorlayacak bir test yapın. Bu esnada; mavi ekran, kilitlenme, yeniden başlama gibi sorunlar oluşuyorsa işlemcinin soğutucu montajını gözden geçirin. Soğutucuyu önce gözle kontrol edin, yerinden oynamış bir bağlantı bacağı olabilir. Gözle görülen bir şey yoksa, soğutucuyu söküp eski termal macunu temizleyip yeni bir termal macun ile dikkatli bir şekilde montajı yapıp BIOS'da işlemci sıcaklığını kontrol edin. Daha sonrasında mavi ekran hatası oluşursa yeni döküm dosyalarını paylaşırsın. Böyle bir durumda şu anki dosyaya bakmanın pek bir manası olmayacak. Olay görüntüleyicisinde görülen hatalar önemsiz, gözardı edebilirsin. Ama yine de istersen daha sonra, bileşen hizmetlerindeki Runtime Broker izin ayarları kolayca yapılabilir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı