Köprü modunda kullanılan modeme kablolu bağlanma

Seco G

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, evimde ana modem olarak Turkcell'in Huawei HG658 V2 modemini kullanıyorum. Aynı marka ve model bir başka modeme de Ethernet kablosu ile köprüleme yapıp internet verdim ve Wi-Fi üzerinden sorunsuz şekilde bağlanıyorum. Şartlar gereği bir komşumla da internet paylaşımı yaptık ve onda da Vodafone'un verdiği Huawei HG658C V2 modem var. O modeme de kablolu şekilde köprüleme yaptık, Wi-Fi üzerinden kablosuz şekilde ve hiçbir sorun olmadan internet kullanılabiliyor. Ancak modemi bilgisayara Ethernet ile bağlayıp internet kullanmak istediğimiz zaman internete giremiyoruz. Bilgisayarda ya da Ethernet giriş çıkışlarında hiçbir sorun yok. Bir IP çakışması söz konusu sanırım ama bir türlü çözemedik. Bir şeyi eksik yapıyoruz sanırım ama nedir bilemiyoruz. DHCP kapalı. Bilgisayarın ağ ayarlarına tıklayınca IP seçeneği otomatik olarak görünüyor. Otomatiği devre dışı bırakıp oraya bir şey yazmamız gerekiyorsa eğer ne yazmalıyız bilmiyorum. İnternette ve forumda araştırdım ama benzer bir sorun yaşayan bulamadım.

Not: Modemi ilk bağladığımızda internete çok kısa süreliğine girebilmiştik. Sonrasında ağ ayarlarını biraz kurcalayıp sıfırlayınca ve bilgisayarı yeniden başlatınca da internete girebildik ama şu anda girilemiyor ve kalıcı bir çözüm bulamadık. Mevzudan anlayan ve yardımcı olabilecek olan varsa şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı