Kollarım büyümüyor

9009a

Femtopat
Ne zamandır spor yaptığımı tam bilmiyorum, bazen ara veriyorum bazen yapıyorum ama tahminen 3 ay oldu. Ve başladığımdan beri sağ kol ölcüm sadece 0,8 CM falan arttı. İlk çekindiğim fotoğraflara baktığımda geliştiğimi görebiliyorum ama nedense CM olarak hiç fark yok hacimlenmiş gibi görünmesine rağmen. Biraz zayıfım, ondan kaynaklı mı bilmiyorum. Ve beslenmeme hiç dikkat etmiyorum.

Ne zamandır spor yaptığımı tam bilmiyorum, bazen ara veriyorum bazen yapıyorum ama tahminen 3 ay oldu. Ve başladığımdan beri sağ kol ölcüm sadece 0,8 CM falan arttı. İlk çekindiğim fotoğraflara baktığımda geliştiğimi görebiliyorum ama nedense CM olarak hiç fark yok hacimlenmiş gibi görünmesine rağmen. Biraz zayıfım, ondan kaynaklı mı bilmiyorum. Ve beslenmeme hiç dikkat etmiyorum.

Hocam yeterli proteini almıyorsanız kaslarınız büyümez.

Sporu şu aralar ciddiye alıyorum fakat beslenmeme nasıl dikkat edeceğimi bilmiyorum.
Yeterince protein aldığınız sürece kaslarınız her türlü büyüyecektir. Ayrıca çoğu yeni başlayan, bir an önce kollarını büyütmek için kollarını aşırı derecede gereksiz yere yoruyor. Bu durum kolları büyütmek yerine daha da eksiye sayıyor. Kollar küçük kas grupları çok fazla çalışılması gerekmiyor. Süreklilik sağlayın ve gereken protein miktarını almaya bakın, kol kasları zaten gelişecektir.

Aşırı dikkat edebiliyorsan et ama ben edemiyorum zaten iştahlı biriyim ev yemeklerini gömüyorum hayvan gibi büyüyordu kollar spor yaparken.Yani ev yemeklerini göm sen arkana bakma 😀

Çare karbonhidrat alımını arttırmak ve yeterli protein almak, en pratiği gainer.

Kilo ve protein alman lazım beslenmenize dikkat edin bir anda çok yemektense öğünü arttırın, mesela günde 3 kere yemek yiyorsan 2 öğün daha ekle, kahvaltı yap kahvaltıdan birkaç saat sonra tost ye tosttan sonra akşama doğru bir tabak tavuklu pilav yersin sonra akşam yemeği yatmadan önce de meyve falan yersin çok rahat kilo aldırır o kiloları da sonradan kasa dönüştürürsün zaten.

Sporu şu aralar ciddiye alıyorum fakat beslenmeme nasıl dikkat edeceğimi bilmiyorum.

Hocam argo bir ağızla söylemek gerekir bunu, ben öyle söylüyorum sorana...
Hayvan gibi yemeden (sağlıklı) hayvan gibi olamazsınız, 6 ay boyunca kas geliştiremedim fakat kardiyorlar sayesinde bayağı yağ kaybettim ardından tavuk pilava asılınca şu anda kollarım 46cm...

Bol su için
Maden suyu portakal suyu gibi şeylerle vitamin mineral alabilirsiniz
Kahve içip kafein alabilirsiniz çok yararlı
Cips gibi katkılı şeylerden uzak durun
Kilonuza göre alacağınız proteini hesaplayabilirsiniz.
Yağı mümkün olduğunca azaltmak lazım.
Kreatin , çinko magnezyum balık yağı gibi takviyeler alabilirsiniz.

Geri
Yukarı