Korsan yazılım kullanmak

364485

Hectopat
Makaleler
13
Technopat üyelerinin ve moderatörlerinin çoğu korsana karşı. Ben de korsana karşıyım ama benim düşüncem biraz farklı. Öncellikle parası çok olan birinin kast ettiğim şey bir Windows 10 1200 TL ve benzeri şeylere çok para verenler bunlar bana göre hiçbir türlü korsan yazılım kullanmamalı.
Ama orta ve düşük hali bir öğrencinin veya işçinin crackli veya korsan yazılım kullanması daha cazip geliyor. Ha derseniz bazı uygulamaların Office falan gibi öğrenci indirimleri var bunları saymıyorum. Ve zaten şu anda siz bir Windows 10 1200 TL verir misiniz yolsa 20 TL crackli Key mi alırdınız? Sizin düşünceniz nedir merak ettim. Moderatörler bu konuyu mesaja kapatmasanız sevinirim. İyi akşamlar.

Şahsen Cyberpunk oyununu korsan oynayacağım, yapımcı da korsana karşı değil, bir oyuna verecek o kadar param da yok, bence sorun da yok.

Ha sorun yaşarsam Technopat'tan yardım alamayacağım ondan eminim.

(Arkadaşım Steam'den satın aldı, ondan dosyaları alacağım)

Kullanan kullanır kimseye bir şey diyemem ama burada korsan kullanıyorum deyip, yaptığının emek hırsızlığı olduğu gerçeğini reddederek ortaya argüman sunan kişilere karşıyım.

Bu devirde 1000 TL'yi Windows lisansına veren 100.000'de 1'dir herhalde. Çok tartışılacak bir konu değil, maddi imkanı olan biri orijinal ürün kullanmalı tabii ki.

Kullanan kullanır kimseye bir şey diyemem ama burada korsan kullanıyorum deyip, yaptığının emek hırsızlığı olduğu gerçeğini reddederek ortaya argüman sunan kişilere karşıyım.

Emek hırsızlığı olabilir fikrinize saygı duyuyorum ama unuttuğunuz bir şey var firmalar özel fiyatlandırma yapmalı.

Vallahi ne deseniz haklısınız. Bende o parayı veremem. 1200 TL'ye ekran kartı alırım. Ama Windows'un en azından deneme sürümü var. Bir de bu FPS takılma çözümü bilen varsa bir içeriklerime baksın sıkıntı yaşıyorum da.

Şimdi emek hırsızlığı ama oyun Euro bazlı falanda değil. Bir personel maaşı var. Onuda 600 TL yerine 200 TL'ye satıp da tamamlayabilir. Yani öyle düşünüyorum sizin fikrinize karışamam.

Geri
Yukarı