Kuş yem yemiyor

Hocam daha kafeae alışmadı ki dükkanın alt katında oturuyoruz genelde biz ve uzun süre kafeste tutmam yani ama kuş bugün biraz yem yedi ama hala çok az gibi hissediyorum ama aslında pek de bir enerji harcamıyor sürekli aynı yerde duruyor kafeste de yabacılık çektiğinden sanırım.
Ama hala az yem yemesi beni endişelendiriyor.
Yem konusunda çok endişelenmeyin, rahatça ulaşabileceği bir yerde yem bulunsun yeter, birkaç gün sonra hareketlenmeye başlar.

Yem konusunda çok endişelenmeyin, rahatça ulaşabileceği bir yerde yem bulunsun yeter, birkaç gün sonra hareketlenmeye başlar.

Olabilir ilk aldığımda kursağına bakmıştım bomboştu yemliği kafesin içerisine taktım kapağını çıkarıp rahatça ulaşabiliyor şimdi de çok uğraşmak istemiyorum kuşları çok severim ama bir şey olunca çok endişelenirim gene bir gelişme olursa sizinle paylaşacağım yardımlarınız için teşekkürler :)

Olabilir ilk aldığımda kursağına bakmıştım bomboştu yemliği kafesin içerisine taktım kapağını çıkarıp rahatça ulaşabiliyor şimdi de çok uğraşmak istemiyorum kuşları çok severim ama bir şey olunca çok endişelenirim gene bir gelişme olursa sizinle paylaşacağım yardımlarınız için teşekkürler :)
Erkek mi dişi mi?

Elma sirkesi kalmamışta evde biz dışarsan almıyoruz her yıl kendimiz yapıyoruz normalde başka bir şey önerebilir misiniz?
Valla ne desem yanlış olur şuan fakat içmesi için Elma sirkesi, tüyler için üzüm sirkesi damlatılır suya. İçeceği zaman tam suluğa 1-2 damla yeterli olur. Aynı şekilde banyo yaparken de (kaptaki suya) 2-3 damla üzüm sirkesi yeter fakat alternatif olarak ne kullanabilirsiniz bilmiyorum. Bu arada her sorunu çözelim derken hayvana her şeyi art arda vermemek gerek. Size özet tavsiyem hayvan sıcak yerde dursun sıcak dediğim bayıltıcı derece değil, 1 hafta boyunca da 2 gün art arda 1 tatlı kaşığı laktozsuz kefiri suyuna katarak vermeniz. Eğer ishal falan başlarsa da dediğim gibi patates haşlayıp verebilirsiniz. Diğer arkadaşın dediği gibi şuan yaptığı sıvı dışkının sebebi yem az yiyorken suyu tüketmesi.

Vallahi ne desem yanlış olur şu an fakat içmesi için elma sirkesi, tüyler için üzüm sirkesi damlatılır suya. İçeceği zaman tam suluğa 1-2 damla yeterli olur. Aynı şekilde banyo yaparken de (kaptaki suya) 2-3 damla üzüm sirkesi yeter fakat alternatif olarak ne kullanabilirsiniz bilmiyorum. Bu arada her sorunu çözelim derken hayvana her şeyi art arda vermemek gerek. Size özet tavsiyem hayvan sıcak yerde dursun sıcak dediğim bayıltıcı derece değil, 1 hafta boyunca da 2 gün art arda 1 tatlı kaşığı laktozsuz kefiri suyuna katarak vermeniz. Eğer ishal falan başlarsa da dediğim gibi patates haşlayıp verebilirsiniz. Diğer arkadaşın dediği gibi şu an yaptığı sıvı dışkının sebebi yem az yiyorken suyu tüketmesi.

Yani o zaman şu an bir şey için acele etmeyeyim duruma göre hareket edeyim kuşu balkonda hafif serin havalar sıcak zaten koltuk var onun yanına koyuyorum direk rüzgar gelmiyor zamanla duruma göre kefir vs alayım bir de C vitamini içeren hangi meyveyi verebilirim şu mevsim.

Yani o zaman şu an bir şey için acele etmeyeyim duruma göre hareket edeyim kuşu balkonda hafif serin havalar sıcak zaten koltuk var onun yanına koyuyorum direk rüzgar gelmiyor zamanla duruma göre kefir vs alayım bir de C vitamini içeren hangi meyveyi verebilirim şu mevsim.
Siz bilirsiniz ben olsam balkon riskini almam en ufak rüzgarda ölebilir. Kefiri de kesinlikle laktozsuz almalısınız.

Siz bilirsiniz ben olsam balkon riskini almam en ufak rüzgarda ölebilir. Kefiri de kesinlikle laktozsuz almalısınız.

Yaşadığım yer sabah 40 akşam/gece 25 derecenin altına düşmüyor evin içi çok sıcak ama gene de riskmiş dediğiniz gibi.
Hocam kuş yem yemeye başladı bende sadece elimi kafesin içine soktum ve sürekli kaçtı ısırmıyor ama canlandı sanki dışarı çıkmak istemiyor gibi alışacağını pek sanmıyorum.

Son düzenleme:
Yaşadığım yer sabah 40 akşam/gece 25 derecenin altına düşmüyor evin içi çok sıcak ama gene de riskmiş dediğiniz gibi.
Hocam kuş yem yemeye başladı bende sadece elimi kafesin içine soktum ve sürekli kaçtı ısırmıyor ama canlandı sanki dışarı çıkmak istemiyor gibi alışacağını pek sanmıyorum.
Yavaş yavaş canlanacaktır biraz zaman tanıyın, birkaç gün sonra elinizle yemek vermeye başlarsınız, size güvendikçe kafes dışına çıkmaya da başlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı