Kutusu açılmış laptop iade edilebilir mi?

Ben de geçen hafta Trendyol'dan laptop aldım, kutuyu açtım sadece ürüne baktım ve iade talebinde bulundum ertesi gün. Satıcıyla konuştum ambalaj açıldı ikinci el konumunda kabul etmiyorum deyip tersledi beni. Trendyol da aynı cevabı verdi kutu açılmis dedi kabul olmaz dedi. Bugün Trendyol canlı desteğe sordum iade redd sebebine ne yazmış satıcı diye, deforme ve leke olduğu için yeniden satışa uygun değil demiş satici. Ben tertemiz kullanmadan yollamıştım ürünü. THH başvurusu yaptım sonuç ne olur sizce? Satıcı bilinçli zarar vermiş mıdır? Ürünü bana 3 iş günü içinde geri kargolayacak satıcı çok endişeliyim.

Bana kargoyu geri yolladı açmadım bekliyorum. THH kararı sonuçlanana kadar da dokunmayacağım. Direkt THH'ye başvur.

Ben tertemiz şekilde yolladım ya satıcı bana geri yollarken bilerek deforme yaptiysa ürünü? Sanki ben ona öyle yollamisim gibi kendini savunabilir mi iadeyi reddetmek için.
Her şeyi yapabilir. O sebeple THH' ye başvur ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Madde 9 a göre 14 gün koşulsuz iade talebim var diye yazılarda bulunsun ifade dosyanda.

Son düzenleme:
Bana kargoyu geri yolladı açmadım bekliyorum. THH kararı sonuçlanana kadar da dokunmayacağım. Direkt THH'ye başvur.

Ben tertemiz şekilde yolladım ya satıcı bana geri yollarken bilerek deforme yaptiysa ürünü? Sanki ben ona öyle yollamisim gibi kendini savunabilir mi iadeyi reddetmek için. Ben yollarken video fotoğraf kaydı almadım salak gibi keşke alsaydım.

Her şeyi yapabilir. O sebeple THH'ye başvur ve mesafeli sözleşmeler yönetmeliği madde 9'a göre 14 gün koşulsuz iade talebim var diye yazılarda bulunsun ifade dosyanda.

Başvurdum bugün yazdım öyle umarım satıcı zarar vermeden yollar bana.

Son düzenleme:
Ben tertemiz şekilde yolladım ya satıcı bana geri yollarken bilerek deforme yaptiysa ürünü? Sanki ben ona öyle yollamisim gibi kendini savunabilir mi iadeyi reddetmek için. Ben yollarken video fotoğraf kaydı almadım salak gibi keşke alsaydım.
İade reddinde 10 tüketiciden 2-3'ü anca THH'ye başvuruyor, satıcının asıl amacı uğraştırıp sizi caydırmaktır. Umarım hasar vermemiştir.

Maalesef tüketici olarak her şeyi düşünüp önlem almak zorundayız. Ders olarak düşünebilirsiniz.

Bu arada ürün kargolandıktan sonra Trendyol ile tekrar iletişime geçin ve satıcının belirttiği "deforme" için kanıt isteyin. Satıcı sisteme yüklemek zorunda, siz talep ederseniz inceleme açılabilir.

Hocam ben de alalı bir hafta oldu ve beğenmedim fanları gürültülü çalışıyor ve uğultu yapıyor nasıl iade edebilirim yardımcı olur musunuz

Merhaba hangi marka modeli aldınız.

ASUS Vivobook 15 Pro aldım beta bilgi işlem diye Konya'da bulunan bir saticiymis. Trendyol uzerinden.

İade reddinde 10 tüketiciden 2-3'ü anca THH'ye başvuruyor, satıcının asıl amacı uğraştırıp sizi caydırmaktır. Umarım hasar vermemiştir.

Maalesef tüketici olarak her şeyi düşünüp önlem almak zorundayız. Ders olarak düşünebilirsiniz.

Bu arada ürün kargolandıktan sonra Trendyol ile tekrar iletişime geçin ve satıcının belirttiği "deforme" için kanıt isteyin. Satıcı sisteme yüklemek zorunda, siz talep ederseniz inceleme açılabilir.

Evet çok endiseliyim inşallah hasar vermemistir, geri kargoladiklarinda hemen inceleyeceğim sonra Trendyol'a deforme nerede diye kanıt isticem.

Cayma hakkını kullanan tüketicinin malı iade ya da muhafaza yükümlülüğü var mıdır?
bu konudaki sorumluluk satıcı ve sağlayıcıya aittir. Satıcı veya sağlayıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde malı geri almakla yükümlüdür. Bu süre içerisinde malın geri alınmaması durumunda, tüketici malı muhafaza etmekle yükümlü değildir.

Tüketicinin cayma hakkı süresi içerisinde ürünü kullanması durumunda iade hakkı var mıdır?
Evet, iade hakkı vardır. Cayma süresi içerisinde mal; işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan tüketici sorumlu değildir.

cayma hakkını kullanan tüketicinin malı iade ya da muhafaza yükümlülüğü var mıdır?
Bu konudaki sorumluluk satıcı ve sağlayıcıya aittir. Satıcı veya sağlayıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde malı geri almakla yükümlüdür. Bu süre içerisinde malın geri alınmaması durumunda, tüketici malı muhafaza etmekle yükümlü değildir.

tüketicinin cayma hakkı süresi içerisinde ürünü kullanması durumunda iade hakkı var mıdır?
Evet, iade hakkı vardır. Cayma süresi içerisinde mal; işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullandığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan tüketici sorumlu değildir.

Hocam çok teşekkür ederim kaynak neresi bu yazdiginizin belirtebilir misiniz lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı