Çözüldü Laptop Crysis 3 açtıktan 5 saniye sonra siyah ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

oseofwar

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bende 6 yıllık bir laptop var.(üretim yılı olarak) daha önce hiç termal macun yenilemedim. Bilgisayar son zamanlarda daha önce sorunsuz oynadığım oyunları bile oynatamaz hale geldi. Isınması arttı. Örnek olarak Crysis 3 açınca 5 saniye sonra direkt siyah ekran veriyor. İlk aldığımda Full oynadım hiç donmamıştı bile. Şimdi ben bu laptopa macun yenilemesi yapsam bu sorunda düzelir mi? Donanımsal bir arıza vermiş olabilir mi? Yoksa sıcaklık arttığı için anlık bir durum mu? Bilenler varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Çözüm
Sağ olun hocam bana da lazımdı.
Rica ederim.

Termal macunu sürdüm ama sorunu düzeltmedi. Sorun harici ekran kartında, oyuna girince devreye girdiği için hataya sebep oluyor. Windows 10 1703 sürümüne dönüp denedim. Windows 11 yükledim ama hiçbiri düzeltmedi. Ama anlamadığım bir nokta var Age of Empires 2 Definitive da bu sorunu yapmıyor. Yüksek ayarlarda oynatıyor. Diğer Crysis, Metro, Tomb raider, far cry oyunlarında aynı sorun var. AoE 2 DE'de az bir sistem isteyen bir oyun değil anlamadım gitti. Neyse yapacak birşey yok, bu laptop için daha para harcamam artık.

Son olarak bir daha Acer ve AMD markayı gördüğümde ordan uzaklaşacağım. 😁
Bilgisayarcıya götürüp kontrol ettirmek en mantıklısı donanımsal bir sıkıntısı varsa tespit edecektir değilsede macun işlemi ve fan temizliğini yapar hocam.

Aslında macun yenileyip denesem yine aynı hatayı verecek olursa inşallah vermez duruma göre bilgisayarcıya verebilirim.

Bilgisayarcıya götürüp kontrol ettirmek en mantıklısı donanımsal bir sıkıntısı varsa tespit edecektir değilsede macun işlemi ve fan temizliğini yapar hocam.

Bu üründen sipariş verdim umarım sorunumu çözer.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-02-27-20-23-26-789_com.dmall.mfandroid.jpg
    Screenshot_2024-02-27-20-23-26-789_com.dmall.mfandroid.jpg
    35,5 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:
Sağ olun hocam bana da lazımdı.
Rica ederim.

Termal macunu sürdüm ama sorunu düzeltmedi. Sorun harici ekran kartında, oyuna girince devreye girdiği için hataya sebep oluyor. Windows 10 1703 sürümüne dönüp denedim. Windows 11 yükledim ama hiçbiri düzeltmedi. Ama anlamadığım bir nokta var Age of Empires 2 Definitive da bu sorunu yapmıyor. Yüksek ayarlarda oynatıyor. Diğer Crysis, Metro, Tomb raider, far cry oyunlarında aynı sorun var. AoE 2 DE'de az bir sistem isteyen bir oyun değil anlamadım gitti. Neyse yapacak birşey yok, bu laptop için daha para harcamam artık.

Son olarak bir daha Acer ve AMD markayı gördüğümde ordan uzaklaşacağım. 😁

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı