Laptop ekranında siyah şeritler oluyor

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam, 2 haftadır böyle duruyor ekran. Açılırken ve masaüstündeki resmi koydum alta. Baştan sona dümdüz şerit halinde duruyor sürekli. Isınmadan dolayı olabilir diyenler var, ekran 360 Hz. Birine sordum aynısı oldu açıp kapattıktan sonra düzeldi dediler. Bazen 2 saat bazen 8-9 saat açık kalıyor değişebiliyor. Ekran kartıyla alakası olabilir mi? 3070 Ti, sürücüler güncel.

WhatsApp Image 2024-04-14 at 17.22.38.jpeg

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-04-14 at 17.22.37.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-14 at 17.22.37.jpeg
    88 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir bilgisayarcıdan bunun ekran kartı sorununa işaret olabileceğini duydum. Oyunlarda kasma donma yaşıyor musun? Aynı sorunu TV'de yaşadım panelle alakalı bir sorun falan var demişlerdi.

Bir bilgisayarcıdan bunun ekran kartı sorununa işaret olabileceğini duydum. Oyunlarda kasma donma yaşıyor musun? Aynı sorunu TV'de yaşadım panelle alakalı bir sorun falan var demişlerdi.
Oyunlarda bi sorun yaşamadım hiç. Hatta genellikle render alıyorum, onun dışında ekran kartını devre dışı bırakıyorum komple Armoury Crate'dan. Render performansından da memnunum. Aklımı bu şeritlerin çoğalması kurcalıyor. 7 ay sonra garantisi bitiyor. Bilgisayarı garantiye verip de aylarca alamamak da olasılıklardan.

Oyunlarda bi sorun yaşamadım hiç. Hatta genellikle render alıyorum, onun dışında ekran kartını devre dışı bırakıyorum komple Armoury Crate'dan. Render performansından da memnunum. Aklımı bu şeritlerin çoğalması kurcalıyor. 7 ay sonra garantisi bitiyor. Bilgisayarı garantiye verip de aylarca alamamak da olasılıklardan.
O çizgiler zamanla çoğaltabilir, en azından bende öyle oldu. Bence garantiye ver.

Demin bir monitöre bağladım HDMI ile, bir sorun yoktu. Bu çoğalırsa ayvayı yiyeceğim. Daha önce bu sebepten dolayı garantiye yollayan biri varsa tecrübelerini paylaşabilir mi? Hemen hallediyorlar mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı