Laptop Monitörüne overclock yapabilir miyim?

Hocam direk 60 Hz'den mi başlıyayım yoksa 65-70 gibi rakamlardan mı?
Modele göre değişiyor, 65 dene kaldırmazsa 64, 63, 62 gibi devam et. Kaldırırsa da bir 70 dene, onu da kaldırırsa 80, kaldırmadı mı? 75 dene...

Modele göre değişiyor, benim "canavar" Monster 65Hz ile görüntü problemleri yaşıyor mesela ama bazıları da 120Hz'e kadar çıkabiliyor.

Modele göre değişiyor, 65 dene kaldırmazsa 64, 63, 62 gibi devam et. Kaldırırsa da bir 70 dene, onu da kaldırırsa 80, kaldırmadı mı? 75 dene...

Modele göre değişiyor, benim "canavar" Monster 65Hz ile görüntü problemleri yaşıyor mesela ama bazıları da 120Hz'e kadar çıkabiliyor.
Yapmak çok saçma olur. Neden boş yere ekrana zarar veriyorsunuz ki?

60 Hz'den 120 Hz'ye kadar nasıl çıksın hocam :D aklım almadı. Ben en iyisi 61'den başlıyayım sakata girmesin. Laptop zaten 2011 Gaming canavarı.

Oyunlarda görüntü biraz daha hızlı gelebilsin diye. Ayrıca bir zararı yok.

Ekrana neden zarar versin? Nasıl ki işlemcide, ekran kartında, bellekte hız aşırtmanın bir zararı yoksa, bunda da piksellerin frekansını yükseltmenin zararı yok. Ömür kısaltıyor diyenlerin bir dayanağı da yok zaten(Kaynak?).
60 Hz'den 120 Hz'ye kadar nasıl çıksın hocam :D aklım almadı. Ben en iyisi 61'den başlıyayım sakata girmesin. Laptop zaten 2011 Gaming canavarı.
Doğal çözünürlükte mi çıktı bilmiyorum ama öyle bir mesaj vardı.

Deneyin, kaldırmazsa siyah ekran veya bozuk görüntü verirse bir şeyi ellemeyin eski değerine döner biraz sonra.

Hocam 83'e çıktı siyah ekran vermedi direk moitör karıncalandı bende 81'e sabitledim.
Hocam 83'e çıktı siyah ekran vermedi direk moitör karıncalandı bende 81'e sabitledim.

Şimdi tekrar denedim 85'e çıktı sıkıntı yok kullanmaya devam edeyim mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı