Meslek lisesi mezunlarına vize verilmiyor mu?

serdarrrr4r

Centipat
Daha fazla  
Ben LGS'ye hiç çalışmadım. Ailem çok da umursamadı sağ olsunlar son 10 gün çalış deyip 500 almamı beklediler. Meslek lisesi bilişim bölümüne gittim. 10.sınıfa giderken hocalarım beni Erasmus'a seçtiler, 1 ay Almanya'da staj gördük. Kendimi yazılım konusunda bayağı bir geliştirip yurt dışına cıkıp orada yaşmak istiyorum. Ancak bir yerde gördüm meslek lisesi mezunlarına vize falan verilmiyormuş. Nasıl yapabilirim? Vize konusu doğru mudur? Eğer mümkünse üniversiteye gitmeden yurt dışına çıkmak istiyorum.

Vize tamamen ülkenin senin performansına bağlı olarak verildiği bir şeydir, eğer sicilin temizse ve yurt dışında üniversite veya çalışmak istiyorsan verilir. Çünkü Almanya gibi yerlerde işçinin kıymeti bilinir ve işçi aranır yaşlı nüfusu yüzünden. Fakat unutmaman gerek ne kadar başarılı olursan ol Almanya elçiliği vizeyi sana ister verir, ister vermez.

Vize tamamen ülkenin senin performansına bağlı olarak verildiği bir şeydir, eğer sicilin temizse ve yurt dışında üniversite veya çalışmak istiyorsan verilir. Çünkü Almanya gibi yerlerde işçinin kıymeti bilinir ve işçi aranır yaşlı nüfusu yüzünden. Fakat unutmaman gerek ne kadar başarılı olursan ol Almanya elçiliği vizeyi sana ister verir, ister vermez.

Yurt dışında bir şirkete başvurup kabul alsam ve sicilim temiz ise kabul verir mi?

Yurt dışında bir şirkete başvurup kabul alsam ve sicilim temiz ise kabul verir mi?

Büyük ihtimal alırsın, şirket devlet şirketi ise kesin alırsın fakat özel şirketse bu ihtimal bir tık düşüyor. Almanya elçiliği şu anda randevu almıyor vize başvurusu için. Ama gene de eğitim hayatında başarılı birisi isen kabul olma ihtimalin yüksek. (üstelik meslek lisesi mezunları diğer liselere göre daha fazla kabul oluyor artı olarak meslek lisesi mezunlarına özel "blue Card" imkanı sağlanıyor. İnternetten detaylarına bakabilirsin)

Yeni konular

Geri
Yukarı