Laptop oyun oynarken aniden kapanıyor

Emre0043

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ATI Mobility Radeon HD 4650
Intel Mobile Core 2Duo P8700
Quanta3628
4GB(667MHz) Ram
256GB HardDisk
Meslek
Öğrenci
RAM
DDR3 Samsung 667Mhz 1.50V / DRR3 Elpida 667Mhz 1.50V
SSD veya HDD modeli
SSD
Ekran kartı
ATİ Mobility Radeon HD 4650
Anakart
Quanta 3628
İşlemci
Intel Mobile Core 2 Duo P8700
Öncelikle merhaba şimdiden teşekkürler.

Laptopumun oyunlarda aniden kapanması.

Yaşadığım sorun laptopumda Google Spotify ya da masaüstü açıkken hiçbir sıkıntı olmadan saatlerce çalışabiliyor. Hiçbir sıkıntı olmuyor ama bazı oyunlarda mesela LoL oynarken aniden kapanıyor. Windows kapatılıyor ekranı falan gelmiyor. Fişden çeker gibi kapanıyor. Bazen 1 2 maç(1 maç ortalama 30-35 dakika sürüyor) oynadıktan sonra kapanıyor. Bazen maça girer girmez kapanıyor. Bazen 10 15dk oynadıktan sonra kapanıyor. Tekrar açıyorum bazen 5dakika sonra kapanıyor. Bazen 15-20 dakika sonra tekrar kapanıyor.

Eskiden laptopum hiç kapanmazdı ama bir gün masamı temizlerken laptopun bataryasını çıkardım ve takmayı unuttum. Çıkardıktan 10-15 gün sonra falan bu sorunu yaşamaya başladım.(batarya bozuk.)

CPU'da ısınma sorunu yok diye düşünüyorum. Oyun oynarken takip ediyordum. 73 derece civarında bilgisayar kapandı ama daha sonrasında 76 derecelere kadar kapanmadan çalıştı.

Yazmayı unutmusum SSD 256 GB RAM'ların biri 2 diğeri 4 GB.

Dereceler biraz yüksek yakın bir zamanda termal macun gibi bir temizlik yapmadıysan kapanabilir
Depolama doluysa kapanabilir bu tarz basit ama önemli şeyler yüzünden kapanır genel de.

Dereceler biraz yüksek yakın bir zamanda termal macun gibi bir temizlik yapmadıysan kapanabilir.
Depolama doluysa kapanabilir bu tarz basit ama önemli şeyler yüzünden kapanır genel de.

Depolama dolu değil ama laptopun içini yıllardır hiç açmadım.

Hocam bataryayı çıkardıktan sonra direk prizden gelen güç ile çalışıyorsa prizde herhangi bir sorun olabilir. Farklı prizle denediniz mi?

Denemedim yarın bir uzatma bulup deneyim.

Laptopta batarya takılı ve prize bağlı oyun oynarken şarjınız azalıyor muydu?

Bataryam bozuk şarj olmuyor sadece takılı duruyor laptop prizden gelen ile çalışıyor.

10-15 gün önce bataryanızı çıkartmışsınız. Hep bataryanız çıkarılmış mı kullanıyordunuz yoksa 10-15 gün önce mi başladınız böyle kullanmaya peki?

Normalde hep batarya takılı kullanırdım 10 15 gün önce çıkarıp kullanmaya başladım bu sorun olunca geri taktım ama düzelmedi.

Arkadaşlar sorunu buldum galiba bu gun laptopum 30sn arayla bip sesi çıkarmaya baaşladı internete güçle alakalı bi problem olduğu yazıyodu galiba şarj soketinde bi sıkıntı var

İçini temizle termal macununu değiştir.

Laptopun üst tarafını tamamen söktüm ama termal macun sürülücek bir ye bulamadım galiba işlemciyi bulmam için anakartı falan çıkartmam lazım onudan yapamayacağım için geri birleştirip bıraktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı