Laptop sıcaklık değeri kaç olmalı?

Yok, vivobook modeli. Daha oyuna girmeden yükleme aşamasında bu değerleri gördü.
Oyuncu bilgisayarı olmadığı için yüksek dereceleri görmesi normal bu cihazlar soğutması için değil sessiz olması için tasarlanıyor. Fazla yük altında çalışması için üretilen cihazlar değiller.

hocam size şaka gibi gelebilir ama cihazı yeni aldıysanız bir süre, uyum sağlayasıya kadar saçma davranabiliyor. Aynı durumu ben de yaşadım. Geçen yıl Asus G15 aldım ilk gün işlemci 100 dereceleri gördü. Ödüm koptu diyebilirim. Fakat driverlar, vs. Windows güncellemeleri kendini zamanla oturttu. Bu süre 1 ay sürdü diyebilirim belki sizde değişiklik gösterebilir. Şimdi ise oyun oynamadığım sürece fan bile açmıyor, açarsa 30-45 derece arasında.
Fan sürekli açık. 30-45 gibi değerlerin yanından bile geçmiyor.

Oyuncu bilgisayarı olmadığı için yüksek dereceleri görmesi normal bu cihazlar soğutması için değil sessiz olması için tasarlanıyor. Fazla yük altında çalışması için üretilen cihazlar değiller.
Yalnız fazla yük dediğimiz basit bir oyun yüklemesi veya arka planda video oynarken aynı anda winampta müzik çalması, vs. yani ne kadar yük sayılır tartışılır. ayrıca hiç de sessiz değil. Fan sürekli aktif. Stres testi yapmaktan çekiniyorum açıkcası.

Yalnız fazla yük dediğimiz basit bir oyun yüklemesi veya arka planda video oynarken aynı anda winampta müzik çalması, vs. yani ne kadar yük sayılır tartışılır. ayrıca hiç de sessiz değil. Fan sürekli aktif. Stres testi yapmaktan çekiniyorum açıkcası.
Tam model nedir ?

Bence cihaza bir süre yüklenmeyin, zamanla kendini düzeltecektir. Bu arada birkaç şey soracağım? Freedos cihaz mıydı? Freedos ise formatı siz mi attınız? İşletim sistemi nedir? Driverları kurarken kendiniz mi kurdunuz, windows mu kurdu? dediğim gibi senin yaşadıklarını ben de yaşadım belki yardımcı olurum.

Tam model nedir ?

Asus Vivobook 15X OLED X1503ZA-L1465W

Bence cihaza bir süre yüklenmeyin, zamanla kendini düzeltecektir. Bu arada birkaç şey soracağım? Freedos cihaz mıydı? Freedos ise formatı siz mi attınız? İşletim sistemi nedir? Driverları kurarken kendiniz mi kurdunuz, windows mu kurdu? dediğim gibi senin yaşadıklarını ben de yaşadım belki yardımcı olurum.
İşletim sistemi kurulu geldi. Sadece kişisel ayarlamaları ben yaptım. Windows 11.
Ekranında leke tarzı hatalar vardı. Servise gitti. Panel değişti. O esnada güncellemeler de yapılmış. Ayrıca ekran çerçevesi ile kasa arasında boşluk var. Yerine tam oturmuyor. O da ayrı bir sorun. 🤦‍♂️

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı