Laptop soğutucu fan önerisi

Astali

Zeptopat
Daha fazla  
Laptopum 15.6 inç, tüm bakımları yapılmıştır fakat CS oynadigim zaman cok fazla isinma oluyor. Laptopun izgarasi fotoğraftaki gibi, birkaç gündür laptop fanli sogutucu bakiyorum. Genelde pek ise yaramiyor anladigim kadariyla, en azindan stant icin alacagim. Çoğu kişi Zalman NS-2000 modelini oneriyor fakat butceme pahali geldi 1.8k. Çoğu sogutucu pek ise yaramiyor bende, en azindan stant için olsun diye laptop sogutucu fan ariyorum. Laptopun izgarasina gore laptop sogutucu fan önerir misiniz? Zalman NS-1000 uygun mudur? Tek, büyük fanlılar daha iyi sanirsam.

Dosya Ekleri

• IMG_20240501_171408.jpg
    IMG_20240501_171408.jpg
    215,4 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka elimden 3 tane fanlı soğutucu geçti hiçbiri soğutma yapmadı, en fazla 1-2 derece oluyordur onu da anlamıyorsun zaten ve 1-2 derece için o kadar fan sesi çekilmiyor. Onun yerine https://www.amazon.com.tr/Taşınabil...dp_d_2_t_4?pd_rd_i=B0BHHTZD6R#customerReviews bunun gibi güzel tasarımı hoşuna giden stant al, hem stant olarak kullan hem de laptop kaldırınca alttan daha iyi hava alır. Bu arada laptopları soğutmanın tek ve en etkili yolu undervolt yapmak 10-20 derece arası etkiliyor.

Şuna bir göz atabilirsiniz. Ben Trendyol'dan satın aldım 8-9 ay önce. Gayet kaliteli, ve iyi soğutuyor, 4 adet fan bulunmakta. 2 büyük sağda ve solda ve iki küçük ortada. Fakat bende ilk başta sağdaki büyük olan çalışmıyordu, şimdi kendiliğinden çalışmaya başladı.
İşte linki: Rampage Ad-rc4 Mavi Ledli 15-17 Inç 4 Fanlı Kontrol Panelli Pro Notebook Laptop SoÄutucu Stand Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Şuna bir göz atabilirsiniz. Ben Trendyol'dan satın aldım 8-9 ay önce. Gayet kaliteli, ve iyi soğutuyor, 4 adet fan bulunmakta. 2 büyük sağda ve solda ve iki küçük ortada. Fakat bende ilk başta sağdaki büyük olan çalışmıyordu, şimdi kendiliğinden çalışmaya başladı.
İşte linki: Rampage Ad-rc4 Mavi Ledli 15-17 Inç 4 Fanlı Kontrol Panelli Pro Notebook Laptop SoÄutucu Stand Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Ben iyi soğutma performansı aldım, fakat laptoptan laptopa değişir.

Laptopun altındaki ızgaralar büyükse işe yarar

Genelde tüm soğutucular 1-2 saat içinde ısındığı için soğutma etkisini azaltıyor eski yüksek sıcaklık değerlerine ulaşıyor. Benim gözümde hiçbirinin etkisi yok. Stant niyetiyle alınabilir. Almak sizin kararınız. Ayrıca hangi soğutucu olursa olsun laptopun USB çıkışıyla çalıştırmayın harici şarj adaptörüyle çalıştırın.

Genelde tüm soğutucular 1-2 saat içinde ısındığı için soğutma etkisini azaltıyor eski yüksek sıcaklık değerlerine ulaşıyor. Benim gözümde hiçbirinin etkisi yok. Stant niyetiyle alınabilir. Almak sizin kararınız. Ayrıca hangi soğutucu olursa olsun laptopun USB çıkışıyla çalıştırmayın harici şarj adaptörüyle çalıştırın.
bende senin gibi düşünüyorum stand için almış olurum şu iki model arasinda kaldim.

benim için ikinci daha mi iyi olur hem ucuz fani buyuk ortada ama soyle bir yorumda geldi laptopun arkasindaki izgara fanlar sagda ve solda laptop sogutucu fanli fanlari sagde ve solda olsa daha iyi olur diye öneri geldi. bu ikisi arasinda kaldim

Bende senin gibi düşünüyorum stant için almış olurum şu iki model arasında kaldım.

Benim için ikinci daha mi iyi olur hem ucuz fani buyuk ortada ama soyle bir yorumda geldi laptopun arkasindaki izgara fanlar sagda ve solda laptop sogutucu fanli fanlari sagde ve solda olsa daha iyi olur diye öneri geldi. Bu ikisi arasında kaldım.

Frisby fns modeli bende var. 1 saatte soğutucunun kendisi sıcak oluyor. Ayrıyeten 1 sene bile olmadı fanlar yavaş dönmeye başladı. Fanları temizledim yağladım yine aynı. Stant niyetine kullanıyorum şu an. 2 senede 3 katlamış fiyatı bu arada aldığımda 200 TL'ydi. Frisby'den uzak dur performans bekleme. Gomaxı stant niyetine diyerek al belki iyi çıkar. Çıkmazsada stant olarak kullanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı