Laptopa RAM'i nasıl takmam gerekiyor?

hayl0s

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhaba, RAM değiştirmeyi öğrenmek için bir video izliyordum ver fark ettimki videodaki adam RAM'ı çıkardığı gibi takmadı. Bu herhangi bir sorun teşkil etmiyor mu? Çipler alt kısımda iken yeni RAM'ı takarken üste gelecek şekilde takıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Almayı düşündüğüm 2 adet RAM var. Fakat ikisinin de boşluk kısımları farklı. Hangisini almam gerekiyor bu durumda?

Merhaba, RAM değiştirmeyi öğrenmek için bir video izliyordum ver fark ettimki videodaki adam RAM'ı çıkardığı gibi takmadı. Bu herhangi bir sorun teşkil etmiyor mu? Çipler alt kısımda iken yeni RAM'ı takarken üste gelecek şekilde takıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Almayı düşündüğüm 2 adet RAM var. Fakat ikisinin de boşluk kısımları farklı. Hangisini almam gerekiyor bu durumda?

Çıkardığı RAM tek taraflı çipe sahip taktığı çift taraflı o sebeple kafanız karışıyor.
Bu işlemi yaparken ilk önce batarya bağlantısını mutlaka çekin.
Sistemde enerj varken değişimi yapmayın.

Linkteki iki bellekte sisteminize olur çentiği denk getirin ve yerine oturtup kilitlenmesi için hafif bastırın.
Çok basit bir işlem.

Hocam bilmiyorum bilenden yardım almaya çalışıyorum, bilmemek değil öğrenmemek ayıp.

Hocam sıkıntı yok o zaman ne tarafa baktığı ile ilgili Crucial RAM, ı alacağım o zaman.

Çiplerin ne tarafta olduğunun önemi yok dediğim gibi.
Çentik denk gelsin yeterli.

Sisteminiz DDR4 RAM kullanıyor değil mi?

Çiplerin ne tarafta olduğunun önemi yok dediğim gibi.
Çentik denk gelsin yeterli.

Sisteminiz DDR4 RAM kullanıyor değil mi?

Evet DDR4

Evet DDR4.

Sorun yok o zaman.

Geri
Yukarı