Laptoplar gerçekten çok mu ısınıyor?

Laptoplar fannin iyide biraz zor ısınır benim laptop altında fan var vantiratörrü koyuyorum öyle soğutmaya çalişiyorum yeni PC yeni fan alçak kadar durumum yok kardeşim de benim de aynısını yapıyoruz

Soğutucusuz evet ama modele ve markaya göre değişir.

3 senelik Gaming laptop sahibi biri olarak bakımlarını zamanında yaptırırsanız hiç abartıldığı gibi bir ısınma ile karşılaşmazsınız. Mümkünse 8-9 ayda bir mümkün değilse senede 1 iç dış temizlik ve termal macun değişimi bakımı yaptırdığınız sürece bir şey olmaz. Mesela deprem vs hiç fırsatım olmadı 1.5 senedir bakım yaptıramadım şu an oyunlarda 80-85 dereceleri görüyorum ama bu benim ihmal etmemden kaynaklı onun haricinde 70 dereceyi zor görüyordu en kral oyunda bile.

3 senelik Gaming laptop sahibi biri olarak bakımlarını zamanında yaptırırsanız hiç abartıldığı gibi bir ısınma ile karşılaşmazsınız. Mümkünse 8-9 ayda bir mümkün değilse senede 1 iç dış temizlik ve termal macun değişimi bakımı yaptırdığınız sürece bir şey olmaz. Mesela deprem vs hiç fırsatım olmadı 1.5 senedir bakım yaptıramadım şu an oyunlarda 80-85 dereceleri görüyorum ama bu benim ihmal etmemden kaynaklı onun haricinde 70 dereceyi zor görüyordu en kral oyunda bile.
Bu temizliği yapacak teknik bilgiye sahip değilim. Firmaya göndersem yaparlar mı? Monster'ın böyle bir uygulaması var galiba ama Acer'inde var mı acaba? Yarın sipariş edeceğim muhtemelen.

Kanka laptoplar yanıyor.🤣
Ama önemli olan performans ve stabilitede sorun olup olmaması. Çünkü bir ısı sınırı var mesela NVIDIA'da 86° her laptop yük altında o sıcaklığa çıkıyor. Soğutması iyi laptoplarda bu bir sorun ama istediğin kadar oyna.

Bu temizliği yapacak teknik bilgiye sahip değilim. Firmaya göndersem yaparlar mı? Monster'ın böyle bir uygulaması var galiba ama Acer'inde var mı acaba? Yarın sipariş edeceğim muhtemelen.

Evet yaparlar ben de Monster kullanıyorum zaten 6 ayda bir ücretsiz bakıma gönderebiliyorsunuz içini temizleyip termal macun değişimi yapıyorlar. Ve bu temizleme olayı laptop ölene kadar devam ediyor belli bir süre kısıtınız yok 6 ayda bir yollayın yapsınlar bakımını. Acer'da bu muhabbet var mı bilmiyorum müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz yardımcı olacaklardır.

Bende ASUS TUF Gaming F15 var Valorant'ta 70 dereceleri çok az görüyor. (Turbo moddayken) ve ASUS TUF ısınma sorunu olan bir model.

Evet dostum uyduruyorum nerden bildin? O zaman Clevo kasa G770 de bu dereceleri görüyor onu da F/P olarak tercih edebiliriz. Turbo boostlu TUF 96-97 derece görüyor neden ısınıyor konularına çözüm var o zaman? Madem zararsız bu dereceler :D
Durmak yok uydurmaya devam.

Geri
Yukarı