Laptopu %100 şarjda kullanmak pil ömrüne zarar verir mi?

Oyun oynarken bırakmaktan başka çaren yok. Onun başka sebebi vardır.
Ben 7/24 takılı kullandım ve aşırı fazla ısınıyordu rahat bi +60 derecesi vardır. Gömülü bir bataryaya sahipti.
Batarya mı gitti hocam.
Evet , başta hdd den şüphelenmiştim fakat aparat ile başka cihaza bağladığımda sorun yoktu. Ekranıda çok nadir batarya soğuk olduğu zaman bi 10 saniyeliğine açık oluyordu gömülü bir bataryası vardı cihazın ve ısınma oluyordu. En uygun kullanım sanırım prizde kullansanız dahi ara sıra pili tüketip şarjını yenilemeniz olurdu.

Ben 7/24 takılı kullandım ve aşırı fazla ısınıyordu rahat bir +60 derecesi vardır. Gömülü bir bataryaya sahipti.

Evet, başta HDD'den şüphelenmiştim fakat aparat ile başka cihaza bağladığımda sorun yoktu. Ekranıda çok nadir batarya soğuk olduğu zaman bir 10 saniyeliğine açık oluyordu gömülü bir bataryası vardı cihazın ve ısınma oluyordu. En uygun kullanım sanırım prizde kullansanız dahi ara sıra pili tüketip şarjını yenilemeniz olurdu.

+60 derece dediğiniz laptoplar için sıcak değil? Hatta oyun içinde falansa düşük bile. Batarya öldü diye ekran gitmez ayrıca.

+60 derece dediğiniz laptoplar için sıcak değil? Hatta oyun içinde falansa düşük bile. Batarya öldü diye ekran gitmez ayrıca.
Hocam şöyle açıklayayım. Prizden çıkarıldığı anda cihaz açılmıyordu takılı kaldığı durumlarda da ekran gelmiyordu prize takılıyken gövde kısmını ellediğimde de elimi çekecek kadar sıcaklıkla karşılaşıyordum 60 derece derken demek istediğim fazla sıcaklık oluşuyor anlamında yani termometre ile hiç test etmedim.

Hocam şöyle açıklayayım. Prizden çıkarıldığı anda cihaz açılmıyordu takılı kaldığı durumlarda da ekran gelmiyordu prize takılıyken gövde kısmını ellediğimde de elimi çekecek kadar sıcaklıkla karşılaşıyordum 60 derece derken demek istediğim fazla sıcaklık oluşuyor anlamında yani termometre ile hiç test etmedim.

Bataryası ölü cihaz prizde değilken açılmaz zaten normal. Ekranda bie problem vardı büyük ihtimalle. Isı konusunda kasa yalıtımı kötüyse 50 derece bile yakar.

Bataryası ölü cihaz prizde değilken açılmaz zaten normal. Ekranda bie problem vardı büyük ihtimalle. Isı konusunda kasa yalıtımı kötüyse 50 derece bile yakar.
Çok eski bir laptoptu gömülü batarya ile çok bile gittiğini düşünüyorum. Anakartına hiç açıp bakmadım muhtemelen ısıdan dolayı karttaki dirençler yandı ve görüntüsü gitti . Ben yeni nesil laptoplarda çok olmasa bile yine de arada bir tak çıkar yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Çok eski bir laptoptu gömülü batarya ile çok bile gittiğini düşünüyorum. Anakartına hiç açıp bakmadım muhtemelen ısıdan dolayı karttaki dirençler yandı ve görüntüsü gitti . Ben yeni nesil laptoplarda çok olmasa bile yine de arada bir tak çıkar yapılması gerektiğini düşünüyorum.
Siz deyince korktum şimdi hocam.

Çok eski bir laptoptu gömülü batarya ile çok bile gittiğini düşünüyorum. Anakartına hiç açıp bakmadım muhtemelen ısıdan dolayı karttaki dirençler yandı ve görüntüsü gitti. Ben yeni nesil laptoplarda çok olmasa bile yine de arada bir tak çıkar yapılması gerektiğini düşünüyorum.

2 3 haftada bir ben sifirliyorum Nitro 5'i. Ama gerekli mi derseniz bence degil. Zaten bunlar icin tasarlaniyorlar.

Siz deyince korktum şimdi hocam.

Korkacak bir olay yok. Güncel Gaming laptoplar bunlar için tasarlanıor zaten.

Geri
Yukarı