Laptou şarja takıldığında CMD açılması

EveryGrey

Hectopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Laptopu şarja taktığımda CMD açılıyor dolduğunda tekrar açılıyor. Aslında bu durumdan pek rahatsız değilim ama oyun oynarken şarj dolduğunda masaüstüne atıyor. Virüs vb. şeyler olduğunu da sanmıyorum pek indirme yapan birisi de değilim. Var mıdır bunun çözümü 1 2 site gezdim aradığım şeyi bulamadım :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz araştırma sonucu böyle bir şey buldum ama bir deneyin derim. C:Windows\SoftwareDistribution\Download\ içerisindeki tüm dosyaları silin ve Windows update kısmına gel güncellemeleri denetle de ve güncellemeyi yapıp bilgisayarını yeniden başlat sorun düzelecektir eğer ki güncelleme çıkmazsa başlattan CMD yazıp komut sistemine gir ve wuauclt.exe /updatenow bu kodu kopyalayıp enterla mantıken çalışması gerekli. Eğer olmazsa arama kısmına görev zamanlayıcı yaz oraya bir bak.

Biraz araştırma sonucu böyle bir şey buldum ama bir deneyin derim. C:Windows\SoftwareDistribution\Download\ içerisindeki tüm dosyaları silin ve Windows update kısmına gel güncellemeleri denetle de ve güncellemeyi yapıp bilgisayarını yeniden başlat sorun düzelecektir eğer ki güncelleme çıkmazsa başlattan CMD yazıp komut sistemine gir ve wuauclt.exe /updatenow bu kodu kopyalayıp enterla mantıken çalışması gerekli. Eğer olmazsa arama kısmına görev zamanlayıcı yaz oraya bir bak.
Dediklerinin hepsini birebir yaptım. Güncelleştirmeleri denetledim cihaz güncel dedi. Cmd açıp dediklerini uyguladım bir şey olmadı :/ Görev zamanlayıcısına girdiğim de ise ne yapacağımı anlamadım :(

Cihaz ile birlikte gelen yardımcı programların hepsini kaldırın.
Hocam cihazı aldığımda 7 8 ay hiç bir sorun çıkmadı. Kendiliğinden oldu birden bire.

Dediklerinin hepsini birebir yaptım. Güncelleştirmeleri denetledim cihaz güncel dedi. Cmd açıp dediklerini uyguladım bir şey olmadı :/ Görev zamanlayıcısına girdiğim de ise ne yapacağımı anlamadım :(

Hocam cihazı aldığımda 7 8 ay hiç bir sorun çıkmadı. Kendiliğinden oldu birden bire.
Görev Zamanlayıcı (yerel) yazan yere girdiğinde görev zamanlayıcı kitaplığa tıkla orada zamanlanmış görevler çıkıyor. Oradan bir bak. (Alıntı)

DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp GPU sürücülerinizi güncelleyin.
Düzelmez ise imzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaşın.
Hocam videoyu izledim biraz kafama yattı gibi ama bu işlerden hiç anlamam hata felan bir sıkıntı çıkarabilir mi ? Abimin tezi var ona bir şey olur diye korkuyorum

Görev Zamanlayıcı (yerel) yazan yere girdiğinde görev zamanlayıcı kitaplığa tıkla orada zamanlanmış görevler çıkıyor. Oradan bir bak. (Alıntı)
Görev durumu bomboş sadece etkin görevler de 100 küsür görev var

Hocam oradaki görevlere bir bakın. Belki prize takıldığında başlat gibi bir seçenek vardır varsa eğer kapatın. Mesela yazar bazı görevler için saat 14:00 da başlat gibi.

Hocam videoyu izledim biraz kafama yattı gibi ama bu işlerden hiç anlamam hata felan bir sıkıntı çıkarabilir mi ? Abimin tezi var ona bir şey olur diye korkuyorum
Video derken? Video yok ki alıntıladığın mesajımda. Söylediklerimi doğru uyguladıktan sonra bir sorun çıkmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı