Lenovo Legion 5 laptopta aşırı fan sesi var

Froxy7

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP VİCTUS 16
GPU: RTX 4060
CPU: AMD 7840HS
RAM: SK HYNİX (2X8) 5600 MHZ CL40
SSD: KIOXIA KXG80ZNV1T02 1TB
Hayır hocam değil. Kişisel bilgilerinizi silin yeterli.

Hocam konuyla alakasız benim Lenovo Legion 5 aşırı fan sesi var iade etmeli miyim? Boşta fan açıyor bir de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam konuyla alakasız benim Lenovo Legion 5 aşırı fan sesi var iade etmeli miyim? Boşta fan açıyor bir de.
Fan temizliği ne durumda hocam ve Lenovo Ayarlarını kurcaladınız mi? Belki "üstün performans" tarzı bir moddadır ve ona göre ekran kartı kullanıyordur.

Benim MSI marka laptop'ta kendi kendine ısınıp fan açıyordu drive güncellemesi+kendi uygulama ayarlarına çeki düzen verdim düzelmişti.

Fan temizliği ne durumda hocam ve Lenovo ayarlarını kurcaladınız mi? Belki "üstün performans" tarzı bir moddadır ve ona göre ekran kartı kullanıyordur.

Benim MSI marka laptopta kendi kendine ısınıp fan açıyordu Drive güncellemesi+kendi uygulama ayarlarına çekidüzen verdim düzelmişti.

Hocam performans modunda bile olmasından gereken çok ses var.

Cihazı ne zaman aldınız?

2021 model cihaz daha bugün satın aldım.

Lenovo var bende de senin modelinden farklı ama aynı amaca hizmet ediyor. Boşta fan sesi neredeyse yok denecek kadar az çıkıyor ancak yük altında uçak motoru ile kapışır. Bu durum normal ancak boşta fan sesi aşırı yüksekse temizlik yap derim eğer cihazı ikinci el aldıysan.

Lenovo var bende de senin modelinden farklı ama aynı amaca hizmet ediyor. Boşta fan sesi neredeyse yok denecek kadar az çıkıyor ancak yük altında uçak motoru ile kapışır. Bu durum normal ancak boşta fan sesi aşırı yüksekse temizlik yap derim eğer cihazı ikinci el aldıysan.

Yok hocam boşta fan sesi ciddi derece az ama 40 derece olduğu halde fan açıyor.

O normal hocam. Bir de şarja takılı kullanıyorsanız ses biraz daha fazla çıkar sorun değil o. Ben zannettim ki boştayken bile yük altındaymış gibi fan çalışıyor.

Yük altındayken izlediğim testlere göre çok sesli hocam bu durum beni üzdü.

Yük altındayken izlediğim testlere göre çok sesli hocam bu durum beni üzdü.

Şöyle düşünün hocam; 150 kilo insanın yediği ile 50 kilo insanın yediği yemek bir değil. Birisi 30 dakikada doyar diğeri 1.5 saatte. Şimdi asıl konumuza gelelim. Ekran kartı ve işlemcisi güçlü olduğu için bu bileşenleri soğutmak içinde ekstra çaba harcıyor zaten yük altında sesli çalışmazsa sıkıntı. Oyun bilgisayarında sesli fan çalışması normaldir. Ben bugün kendi kullandığım Lenovo Ideapad Gaming 3 bilgisayarı inceledim ve buraya yazdım gidin bir okuyun bende de sizdeki gibi aynı "sorun" var aslında sorun değil. Normal bir olay.

Şöyle düşünün hocam; 150 kilo insanın yediği ile 50 kilo insanın yediği yemek bir değil. Birisi 30 dakikada doyar diğeri 1.5 saatte. Şimdi asıl konumuza gelelim. Ekran kartı ve işlemcisi güçlü olduğu için bu bileşenleri soğutmak içinde ekstra çaba harcıyor zaten yük altında sesli çalışmazsa sıkıntı. Oyun bilgisayarında sesli fan çalışması normaldir. Ben bugün kendi kullandığım Lenovo Ideapad Gaming 3 bilgisayarı inceledim ve buraya yazdım gidin bir okuyun bende de sizdeki gibi aynı "sorun" var aslında sorun değil. Normal bir olay.

Hocam evet fan sesi yüksek olmalı ama benimki ekstra fazla gibi kulaklık takarken bile hafiften rahatsız oluyorum iade etmeli miyim sizce.

Geri
Yukarı