Lenovo Legion K500 İnceleme

63eufwn.png

Herkese merhaba bugün sizlerle 1 aydan beri sorunsuz bir şekilde kullanmış olduğum ve fiyatı ve sunduğu özellikler bakımından alınabilirliği yüksek olan Red Switch'li klavye olan K500 ile karşınızdayım.

Ürünü 29 Nisan'da Amazon'dan 415₺ vererek aldım ve 3 Mayıs'ta elime ulaştı.

| Kutu Tasarımı |
WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.17.jpeg

WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.17 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.17 (2).jpeg
WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.18.jpeg

Kutusu bence başarılı, çok sırıtmıyor sade ce öz bir tasarıma sahip seve seve odamda sergilediğim bir kutu kendisi.

Kutu açılığı ve içeriği ile alakalı bir fotoğraf paylaşamayacağım çünkü ortada buna değecek bir kutu içeriği bulunmuyor.
Klavye ve bilek desteğinden başka bir ek ürün çıkmıyor. Switch'leri çıkarmak için içinden bir aparat gelseydi güzel olurdu ama koymamışlar. Bir süre kullandıktan sonra çok rahat bir şekilde çıkmaya başlıyor tuşlar ancak ilk kullanımda çıkarmak için can çekiştim.

| Klavye Tasarımı |
WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.19 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.18 (4).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.18 (1).jpeg

1622980545047.jpg

Görünüş itibari ile güzel ürün benim hoşuma gidiyor açıkçası, ancak bunu da eleştirmem gerek. Işıkların parlaklığı yetersiz daha parlak olabilirdi, fark ettiyseniz print screen tuşu bir birçoğunun altına ışık az gözüküyor. Ayrıyeten Spacebar'a ışık koyulmuşi oraya bari bir çizgi atsaydınız da gözükseydi boşuna yanıyor orada. Ayrıca bilek desteği gereksiz bence. Tuşlar çok aşağıda kaldığından dolayı kullanmıyorum daha rahat.

Kalitesine gelecek olursak metal değil plastik ama kalın ve kaliteli bir plastik kullanılmış gayet sağlar, temizleme amacıyla eski alışkanlıktan bazen masaya vuruyorum içindekiler düşsün diye hala bir sorun yok. :D

Gönlünüz rahat bir şekilde alabilirsiniz.

| Switch |

1622983441956.png

Switch olarak Kailh üretim olan long hui Red Switch'leri kullanmakta. Ses ve hissiyat olarak gayet iyi ancak sert Switch seven biri olarak biraz hafif geldi onun haricinde gayet iyi. Üzerine su döktüm yanlışlıkla taş gibi çalışıyor. :D

| kablo ve USB |
WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.18 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-06-06 at 14.38.18 (3).jpeg

Örgü kablo ile geliyor ve yeterince kalın ve sağlam olduğunu söyleyebilirim size. Kolayca bükülüp bozulmuyor. Benim kablomun uç kısmında üretim hatasından kaynaklanan bir defo mevcut ama olsun o kadar.

|yazılım|

1622983491956.png

1622983500922.png

Yazılımı hakkında pek fazla konuşmak istemiyorum, idare edecek bir yazılım aman aman bir etkisi yok. Sadece oyun modu tuşunun hangi işlevleri devre dışı bırakacağını ayarlayıp efektleri değiştirebiliyorsunuz. Statik kullandığımdan dolayı gerek duymuyorum. Pek başarılı bir yazılım değil benim gözümde.

| eksiler |
Fazlsıyla ağır ve hantal bir ürün.

Işık parlaklığı düşük.

Yazılım üzerinde parlaklık ayarı yapılmaması.

Artılarını saymaya gerek duymuyorum genel olarak iyi bir ürün.

|satın alma linki|

Bu link üzerinden 450₺ gibi uygun bir fiyata alabilirsiniz.

Kayıt (5).m4a ses testine buradan bakabilirsiniz.

@Shuichi Tatsuo ve @PossibleTurco sunar.

Şansa PossibleTurco 2 gün ara vermiş geldiğinde kapak fotoğrafı yaptıracağım. Yapar büyük ihtimalle şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel bir inceleme olmuş hocam. Oyunlar için klavyeye basmakta zorlanıyor musunuz?

Ben bilek desteği olmadan kullanıyorum bir sorun çıkarmıyor. Bilek desteği yerine açıkçası Switch çıkarmak için aparat yollasalardı daha mutlu olurdum. Kutusunda duruyor bilek desteği.

Bazen hafifliğinden dolayı fark etmeden basmış oluyorum. Gerisi gayet iyi bir ürün. Bir süre yay sesi çıkardı 2 gün kadar bundan 1 hafta önce sonra geçti.

Bende bugün bu klavyeden almıştım, fakat Türkçe karakter olmadığını görmemişim, o yüzden iptal ettim siparişi. Ne alacağım belli değil.

%70 ihtimalle Rampage alacağım.
%30 ihtimalle diğer markalardan alacağım.

Klavye'de olan tuşlara bağlımı kullanıyorsun?

Ha Türkçe klavye olmuş ha İngilizce, güzelim klavyeyi almak yerine gidip çöp Rampage klavye alacaksan diyecek söz bulamam.

Klavye'de olan tuşlara bağlımı kullanıyorsun derken?

Yani "i" tuşunu bulmak için klavyeye mi bakıyorsunuz?

Herhangi bir tuş içinde geçerli. İllaki klavyeye mi bakıyorsunuz.

Hayır, tuşların yerini ezbere biliyorum. Bakmadan yazıyorum.

E o zaman al gitsin. Türkçe dizilime ne gerek var. Zaten Türkçe olarak yazacaksın.

Şöyle bir sorunu var parantezler tam yerinde değil. İngilizce olduğun değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı