Lenovo Legion R25i-30 kullanıcılarının görüşleri nasıl?

arkadaşlar bende bu monitörü almayı düşünüyorum ama siyah kalitesi nasıl acaba. Şu an bende bu monitörün va panellisi mevcut siyahları gayet iyi ve parlama yapmıyor ama ghosting var bunda. Sizde durumlar nasıl yani siyah kalitesi nasıl siyahlarda parlama yapıyor mu arkadaşın paylaştığı gibi mi(fotoğraftaki ışık sızması olduğunu biliyorum parlama için fotoğrafı örnek göstermek istedim)
Ürünü 3 gündür kullanmaktayım ışık sızması hariç başka bir sorun göremedim. Örnek resimleri aşağıya bırakıyorum. Günlük kullanımda göze batmıyor fakat ışık sızmasından dolayı değişim istesem mi kararsız kaldım.

arkadaşlar bende bu monitörü almayı düşünüyorum ama siyah kalitesi nasıl acaba. Şu an bende bu monitörün va panellisi mevcut siyahları gayet iyi ve parlama yapmıyor ama ghosting var bunda. Sizde durumlar nasıl yani siyah kalitesi nasıl siyahlarda parlama yapıyor mu arkadaşın paylaştığı gibi mi(fotoğraftaki ışık sızması olduğunu biliyorum parlama için fotoğrafı örnek göstermek istedim)

VA panelden sonra siyahlar, siyah gibi gelmez ama bu ips panelle ilgili olmalı. VA paneller siyah konusunda daha iyidir. Peki diğer ips panellerin siyahıyla arasında bir fark var mıydı, bence yoktu. Çok deneyimim olduğunu söyleyemem ama renk kalitesi anlamında fena olmadığını söyleyebilirim. Yine de ben bahsettiğim durumdan iade ettim ve yerine Asus Tuf Gaming VG249QL3A almayı düşünüyorum. Renk kalitesinin iyi olduğunu söylüyorlar hem de ergonomik olarak benim için daha iyi olur diye düşünüyorum, Lenovo'nun ayakları çok derin ve 26cm yiyor masadan.

Merhaba, bu monitorü bugün aldım ama şöyle bir problem var. Monitorun renklerinde değişme oluyor. Doğru rengi ekranın tam ortasında veriyor. Sağ sol ve alt kısım soluk oluyor. Kafamı sağa sola hareket ettirince renkler düzeliyor. İade etmeyi düşünüyorum. Çözümü var mı bunun?

İşaretlediğim yerler soluk. Ekranın tam ortası doğru renk.

Dosya Ekleri

• fdfdf.jpg
    fdfdf.jpg
    169,6 KB · Görüntüleme: 51
Merhaba, bu monitorü bugün aldım ama şöyle bir problem var. Monitorun renklerinde değişme oluyor. Doğru rengi ekranın tam ortasında veriyor. Sağ sol ve alt kısım soluk oluyor. Kafamı sağa sola hareket ettirince renkler düzeliyor. İade etmeyi düşünüyorum. Çözümü var mı bunun?

İşaretlediğim yerler soluk. Ekranın tam ortası doğru renk.
eğer ki profillerini driverlarını yüklediğiniz halde oluyorsa bilmiyorum...

Teşekkürler zaten yüklüymüş. Değişen bir şey olmadı. Sanırım bu IPS glow denilen şeymiş. TN panelde geçtiğim için rahatsız ediyor.

Teşekkürler zaten yüklüymüş. Değişen bir şey olmadı. Sanırım bu IPS glow denilen şeymiş. TN panelde geçtiğim için rahatsız edbende de renklerde solma vardı
bende de renklerde solma vardı onuda şöyle çözdüm. Aygıt yöneticisinden monitörler kısmına tıklıyorum orada monitörün ismi yazıyor ona tıklayıp sürücü kısmından cihazı kaldıra tıkladım yazılımı sil seçeneğini işaretleyip kaldırdım ve yeniden başlattım. O zaman düzeldi. Ama windows update güncelleme denetlediği zaman tekrar monitörün yazılımı indriyor eski haline dönüyor o yüzden widows update güncellemelerini kapatmanı tavsiye ederim.

Bende de renklerde solma vardı onu da şöyle çözdüm. Aygıt Yöneticisi'nden monitörler kısmına tıklıyorum orada monitörün ismi yazıyor ona tıklayıp sürücü kısmından cihazı kaldıra tıkladım yazılımı sil seçeneğini işaretleyip kaldırdım ve yeniden başlattım. O zaman düzeldi. Ama Windows Update güncelleme denetlediği zaman tekrar monitörün yazılımı indriyor eski haline dönüyor o yüzden widows Update güncellemelerini kapatmanı tavsiye ederim.

Teşekkürler. Benim sorunum yazılımla ilgili değil. IPS glow rahatsız ediciymiş. Ekrana karşıdan bakıyorum sağ sol ve alt soluk. Açı değişince düzeliyor anca. Boynumu sağa ve sola kaydırıp kullanamayacağıma göre iade etmeye karar verdim. Ayrıca ekranda acayip bir yapaylık var. Yazılar falan bir garip. Pixeller hafif belli oluyor. Acer KG241qs monitörümden sonra hiç tatmin etmedi.

Teşekkürler. Benim sorunum yazılımla ilgili değil. IPS glow rahatsız ediciymiş. Ekrana karşıdan bakıyorum sağ sol ve alt soluk. Açı değişince düzeliyor anca. Boynumu sağa ve sola kaydırıp kullanamayacağıma göre iade etmeye karar verdim. Ayrıca ekranda acayip bir yapaylık var. Yazılar falan bir garip. Pixeller hafif belli oluyor. Acer KG241qs monitörümden sonra hiç tatmin etmedi.
Ben de ilk aldığım model da IPS Glow fazlaydı değiştirdim daha sonrasında gelen de ölü piksel vardı onu da iade etmek durumunda kaldım. Yeni aldığım model de IPS Glow var fakat IPS ekranların hepsinde olan bir sorun. MSI MP251P almıştım onda da IPS Glow daha düşüktü fakat yazılar, renkler sizin dediğiniz gibi daha garipti. Bu monitör bu fiyata alınabilecek en mantıklı ürün gamında yer alıyor bence. Akşamları sadece biraz ekranı fazla parlak kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı