Lenovo LOQ i5 13420H vs Acer Nitro 16 AN16-41

alizzafer

Zeptopat
Daha fazla  

Tam Acer Nitro 16 almaya karar vermişken karşıma Lenovo LOQ diye bir arkadaş daha çıktı, kafam fenasal derecede karıştı. Sizce hangisi? Aynı donanımdaki Acer'in 32 bin bandında 32 GB RAM versiyonunu veya Lenovo'nun 33K bandında i5 12450H 8 GB RAM RTX 4060 versiyonunu da alabilirim. Ne dediniz bu işe?

Son düzenleyen: Moderatör:

Tam Acer Nitro 16 almaya karar vermişken karşıma Lenovo LOQ diye bir arkadaş daha çıktı, kafam fenasal derecede karıştı. Sizce hangisi? Aynı donanımdaki Acer'in 32 bin bandında 32 GB RAM versiyonunu veya Lenovo'nun 33K bandında i5 12450H 8 GB RAM RTX 4060 versiyonunu da alabilirim. Ne derdiniz bu işe?

Lenovo'nun soğutması Acer'den geride ama Lenovo Acer'e göre daha uzun süre kullanım sağlar. Benim fikrim 4050 yerine 4060'dan yana olurdu. İki laptopunda denk sayılır Lenovo'nun kalitesinden ve desteğinden dolayı daha pahalı olması normal. Eğer 4060 olmaz şu 2 linkten birini seç dersen sana uygun olanı belirleyeyim.

eğer 512 GB yeter, en az 5sene kullanayim diyorsan:
Lenovo.
512 yetmez, ömürlüğe gerek yok beni 3-5sene idare etsin yeter, soğutma önemli diyorsan:
Acer+2000TL'ye bir SSD ile 1TB yaparsın.

Bence Lenovo fiyatına daha iyisini bulabilirsin Lenovo alacaksan. Ben bu 2 link üzerinden değerlendirdim belki bu 2 linkten başka istemiyorsan diye.

Oyun icin alacaksan buna yonel.

Hocam mantıklı da n11'in taksit seçenekleri beni geri itiyor ya diğer siteler peşin fiyatına 6 taksit yaparken bunlar 6 taksite vade farkı koyuyor uyuz oldum siteye ama yine de düşüncem eyvallah

Lenovo'nun soğutması Acer'den geride ama Lenovo Acer'e göre daha uzun süre kullanım sağlar. Benim fikrim 4050 yerine 4060'dan yana olurdu. İki laptopunda denk sayılır Lenovo'nun kalitesinden ve desteğinden dolayı daha pahalı olması normal. Eğer 4060 olmaz şu 2 linkten birini seç dersen sana uygun olanı belirleyeyim.

eğer 512 GB yeter, en az 5sene kullanayim diyorsan:
Lenovo.
512 yetmez, ömürlüğe gerek yok beni 3-5sene idare etsin yeter, soğutma önemli diyorsan:
Acer+2000TL'ye bir SSD ile 1TB yaparsın.

Bence Lenovo fiyatına daha iyisini bulabilirsin Lenovo alacaksan. Ben bu 2 link üzerinden değerlendirdim belki bu 2 linkten başka istemiyorsan diye.
Hocam aslında teknolojik cihazları uzun ömürlü kullanıyorum çok sık değişim yapan birisi değilim uzun yıllar idare etmesini isterim. Bu yüzden soğutma, performans, donanım vs konularında ince eleyip sık dokuyarak alışveriş yapmaya çalışıyorum. Varsa öneri başka linkler de inceleyebilirim. Bütçe işte aşağı yukarı bu civarlar.

Son düzenleme:
Hocam mantıklı da N11'in taksit seçenekleri beni geri itiyor ya diğer siteler peşin fiyatına 6 taksit yaparken bunlar 6 taksite vade farkı koyuyor uyuz oldum siteye ama yine de düşüncem eyvallah.

Hocam aslında teknolojik cihazları uzun ömürlü kullanıyorum çok sık değişim yapan birisi değilim uzun yıllar idare etmesini isterim. Bu yüzden soğutma, performans, donanım vs konularında ince eleyip sık dokuyarak alışveriş yapmaya çalışıyorum. Varsa öneri başka linkler de inceleyebilirim. Bütçe işte aşağı yukarı bu civarlar.

Eğer amacın uzun süre kullanımsa bilmiyorum belki memnun insanlar vardır ama Acer'i ben pek hazetmem. Başka link bulunca yazacağım buraya şu an işim var bitince link atarım.

Hocam mantıklı da n11'in taksit seçenekleri beni geri itiyor ya diğer siteler peşin fiyatına 6 taksit yaparken bunlar 6 taksite vade farkı koyuyor uyuz oldum siteye ama yine de düşüncem eyvallah

Taksidi hangi kartla yapacaksin?

World olsaydi Idefix'de 7 taksit imkani vardi ayni urun icin. Diger yerlerde de 2-3K daha pahaliya satiliyor zaten. Amazon'da 8GB RAM'lisi ayni fiyat ama.
Amazondan alıp kendim mi ram eklesem diyorum yoksa hiç uğraşmayıp biraz daha para verip başka yerden mi alsam bilemedim bir de kesin Lenovo mu alcam onu bilemedim

Geri
Yukarı