Sıfır matematik ile işletme okumak mümkün müdür?

kerem325

Hectopat
Merhaba, sadece diploma için üniversite okumayı planlıyorum ve kampüsü hoş olan Pamukkale Üniversitesi'nin işletme bölümünü tercih ederim diye düşünüyorum. Normalde dil bölümü oğrencisiyim, matematiğim berbat ve AYT matematik yani trigonometri integral falan bunları hiç bilmiyorum, sizce işletme bölümünü bitirmekte zorlanır mıyım?

Ayrıca diyelim ki üniversitede matematikten kaldık, kalınca ne oluyor mezun olamıyor muyuz?

Merhaba, sadece diploma için üniversite okumayı planlıyorum ve kampüsü hoş olan Pamukkale Üniversitesi'nin işletme bölümünü tercih ederim diye düşünüyorum. Normalde dil bölümü oğrencisiyim, matematiğim berbat ve AYT matematik yani trigonometri integral falan bunları hiç bilmiyorum, sizce işletme bölümünü bitirmekte zorlanır mıyım?

Ayrıca diyelim ki üniversitede matematikten kaldık, kalınca ne oluyor mezun olamıyor muyuz?

Dersten kaldığınızda, dersi alttan alıyorsunuz. Yani sonraki seneye tekrardan o dersin sınavlarına giriyorsunuz. Alttan aldığınız ders olduğu sürece ise mezun olamıyorsunuz. Temel sorunuzu cevapladığıma göre şimdi zorluğuna değineyim.

Elbette 0 matematik ile EA olan İşletme bölümünü sürdürebilmek zor olur. Özellikle hesap/kitap gerektiren derslerde. En azından bir matematik temeli atarsanız, bölümde daha iyi tutunursunuz.

Sorunuz bölüme girmek için YKS'de gerek puanı yapabilir miyim mi? Yoksa üniversiteyi matematiğim çok kötü şekilde tamamlayabilirim mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı