LG G2 PC'ye bağlayınca şarj olmasını nasıl engelleyebilirim?

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 3B
P

pusat57

Ziyaretçi
G2 kullanıyorum şimdi USB kablosuyla PC'ye bağlayınca şarj oluyor. Ben şarj olmasını istemiyorum. Ayarlardan PC bağlantısı sçeneklerinde bağlandığında şarj olsun veya sadece görüntüleri al gibi seçenekler var. Ben şarj olsun seçeneğini kaldırdım ama yine de şarj oluyor. @Egemen Senin bir bilgin var mı?

Telefondan bir ayar yapabileceğini düşünmüyorum. Bilgisayar üzerinden bir düzenleme yapılabilir ancak nasıl yapıldığı ile ilgili bir bilgim yok.

Telefondan bir ayar yapabileceğini düşünmüyorum. Bilgisayar üzerinden bir düzenleme yapılabilir ancak nasıl yapıldığı ile ilgili bir bilgim yok.
Tamam hocam eksik olma. :D Bilgisayar'dan bir bakıyim. Ya işin aslı telefonu aldığım arkadaş sadece kendi şarj aletini kullan dedi. Bataryası güçlü olduğu için kendi aletini kullan dedi. Bir şeyler daha da dedi de unuttum. Şimdi USB kablosundan şarj olunca cihaz zarar görür diye korktum.

Orijinal şarj aletini kullanacaksın tabii. :) Sen dosya alacağın zaman tak USB'ye o arada bir şey olmaz. Gece gündüz niye takacaksın ki USB'ye ?

Orijinal şarj aletini kullanacaksın tabii. :) Sen dosya alacağın zaman tak USB'ye o arada bir şey olmaz. Gece gündüz niye takacaksın ki USB'ye ?
Tabi gece gündüz takmamda mesela eski cihazlarımda taktığım zaman şarjı biraz az ise dolmasını bekliyordum. Neyse şöyle bir şey soruyim bir konu gördüm şimdi sizinde yorumunuz vardı. LG G2 16 GB'lık modeli yeter mi diye bir konu idi. Orda bir USB bellek vardı OGT yazıyor. Sadece telefona mı takılıyor? Yoksa PC'ye de takılıyorsa öyle bir şey alıp telefondan USB'ye ordan da PC'ye atarım.

OTG. :) PC'ye de takılır. İlla iki uçlu o şekilde almana gerek yok. Normal USB bellek+ OTG Kablosu şeklinde de yapabilirsin.

OTG. :) PC'ye de takılır. İlla iki uçlu o şekilde almana gerek yok. Normal USB bellek+ OTG Kablosu şeklinde de yapabilirsin.
Öyle oluyorsa öyle de alırım hocam. Vatan PC'ye bir ara bıkıyim. Yada Bakkal'lara sorarım daha yakın. Tabi biliyorlarsa. :D Her zaman böyle iyi telefon alamıyorum ne olur ne olmaz bozmayalı. :D

OTG kablosu var Vatan'da. İnternetten de bakabilirsin. 10-15 lira bir şeydi. Küçücük kablo kayboldu zaten bulamıyorum evde. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı