LGS son 2 haftada ne yapılmalı?

Ederson

Centipat
Daha fazla  
LGS'ye son 2 hafta kaldı ve ben aşırı stres yapmaya başladım. Son girdiğim 2 deneme bu şekilde:
Palme Silver.
Türkçe 19D 1Y.
İnkılap 10D.
Din 7D 3y.
İngilizce 10D.
Matematik 17D 3Y.
Fen 18D 2Y.

Ankara yayıncılık.
Türkçe 19D 1Y.
İnkılap 10D.
Din 9D 1y.

Bu yanlışların neredeyse hepsi dikkat hatası ve ben bu hatalardan artık bıktım usandım. Sizce bu son 2 haftada nasıl çalışmalıyım?

LGS'ye son 2 hafta kaldı ve ben aşırı stres yapmaya başladım. Son girdiğim 2 deneme bu şekilde:
Palme Silver.
Türkçe 19D 1Y.
İnkılap 10D.
Din 7D 3y.
İngilizce 10D.
Matematik 17D 3Y.
Fen 18D 2Y.

Ankara yayıncılık.
Türkçe 19D 1Y.
İnkılap 10D.
Din 9D 1y.

Bu yanlışların neredeyse hepsi dikkat hatası ve ben bu hatalardan artık bıktım usandım. Sizce bu son 2 haftada nasıl çalışmalıyım?
Programını atar mısın ?

Programını atar mısın ?
Bu güne kadar programsız çalıştım ama şuan bu şekil:
1 genel deneme, matematik fen ve Türkçe'den ikişer branş denemesi, her dersten birer konu tekrarı

Sadece genel konu tekrarı yapman yeterli olur. Kafanı dağıtmaya bak. Arkadaşlarınla oyun oyna dışarı filan çık.

Ama ben Ankara'da yaşıyorum ve Fen Lisesi istiyorum. Çoğu 480puan ve üzeri alıyor. Bu puanla giremeyebilirim.

Palme Silver.
Türkçe 19D 1y.
İnkılap 10D.
Din 7D 3y.
İngilizce 10D.
Matematik 17D 3y.
Fen 18D 2y.

Ankara yayıncılık.
Türkçe 19D 1y.
İnkılap 10D.
Din 9D 1y.

Bu yanlışların neredeyse hepsi dikkat hatası ve ben bu hatalardan artık bıktım usandım. Sizce bu son 2 haftada nasıl çalışmalıyım.

Ama ben Ankara'da yaşıyorum ve fen lisesi istiyorum. Çoğu 480puan ve üzeri alıyor. Bu puanla giremeyebilirim.

Hocam 480puanlık lise istiyorsan 490-492puan almalısın çünkü yüzdelik dilim diye bir şey var. Eğer hepsi dikkattense kitap falan oku ve LGS'de acele etme soruyu hata var mı diye 2kere oku(anlasan bile) süre kalırsa boş boş kitapçıkla bakışmadan hemen tekrar et soruları(sözelde Türkçeyi tekrar et önemli çünkü) son 22günde pek de bir şey kalmadı umarım iyi geçer sınav. Son 1haftada unutacağın bilgileri ezberle kapat defteri kitabı gezmeye başla.

Hocam 480puanlık lise istiyorsan 490-492puan almalısın çünkü yüzdelik dilim diye bir şey var. Eğer hepsi dikkattense kitap falan oku ve LGS'de acele etme soruyu hata var mı diye 2kere oku(anlasan bile) süre kalırsa boş boş kitapçıkla bakışmadan hemen tekrar et soruları(sözelde Türkçeyi tekrar et önemli çünkü) son 22günde pek de bir şey kalmadı umarım iyi geçer sınav. Son 1haftada unutacağın bilgileri ezberle kapat defteri kitabı gezmeye başla.
Peki teşekkürler. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

Az kalmış sınava.

Amaç, bence, Fen Lisesi'ne gitmek değil iyi eğitim alarak iyi bir üniveristeye gitme hedefi olmalı.

4 yıl sonra bakalım hayat nasıl olacak.

Ona göre kendine bir hedef belirlersin.

Geri
Yukarı