LGS ve standart sapma

Arkadaşlar, bende dün LGS'ye girdim ve moralim aşırı bozuk. Yüksek notlar beklememe rağmen şu sonuç çıktı:
  1. Türkçe 15D 5y.
  2. İnkılap 8D 2y.
  3. İng Full.
  4. Din Full.
  5. Fen 14D 6y.
  6. Matematik 7D 5y.
    Bu şekilde puanım bir siteye göre 367 çıktı. TikTok ve Instagram'a baktığımda çoğu kişi Türkçe bölümünde ahtapotlu ve vitesli soruyu yapamamış. Ben iki soruyuda doğru yaptım. Puanımı etkiler mi? İstediğim liseye gitmem için 11-12 puan gerekiyor. Yüzdeliğimde yükseliyor. Puanım ve yüzdeliğim yükselir mi?

Yükselir bende o 2 soruyu doğru yaptım benim de 280 çıktı 300 olur herhalde gorucez.

Off, off. Böyle sistem mi olur ya? Hani kolay olacaktı? Paragraflar uzun olsaydı daha rahat yapardı herkes. Tüm şıklar aşırı eleyiciydi özellikle Türkçe bölümünde. Böyle sisteme lanet olsun...

Sonuçlar gelinceye kadar bekleyemem hocam. Ailem aşırı merak ediyor.
Hocam biliyorum çok heyecanlı bir durum. Ayrıca her aile çocuğu iyi bir yere gitsin ister ve heyecanlanır. 2 kere yks tecrübem var emin ol bu süreçte kafa dağıtıp başka şeylerle uğraşırsan daha hızlı geçer vede karar verme aşamasında daha iyi düşünebilirsin.

Hocam biliyorum çok heyecanlı bir durum. Ayrıca her aile çocuğu iyi bir yere gitsin ister ve heyecanlanır. 2 kere yks tecrübem var emin ol bu süreçte kafa dağıtıp başka şeylerle uğraşırsan daha hızlı geçer vede karar verme aşamasında daha iyi düşünebilirsin.
Hocam ben dil sınıfı da istiyorum. Bir lise var. Dil sınıfı falan varmış hoşuma gitti. Ama OBP ile alıyor. Puanım yetiyor. Fakat koskoca 4 yılı orada iyi değerlendirmek istiyorum, iyi arkadaşlar istiyorum. Sizce OBP ile gitmek mantıklı mı?

Hocam ben dil sınıfı da istiyorum. Bir lise var. Dil sınıfı falan varmış hoşuma gitti. Ama OBP ile alıyor. Puanım yetiyor. Fakat koskoca 4 yılı orada iyi değerlendirmek istiyorum, iyi arkadaşlar istiyorum. Sizce OBP ile gitmek mantıklı mı?
Eğer dil sınıfı senin için vazgeçilmezse vede okul ortamı kötü değilse gidebilirsin. Dil sınıfı olmasada olur diyosan puanınla daha iyi bi okula gidebiliyosan gitmen daha iyi olur. Sanırım üniversiteye de hazırlanmak istiyosun. Ortalama bi okula gitsende iyi sıralama yapabilirsin. Üniversite sınavını iyi yapman tamamen sende bitiyo.

türkçe
full
fen
18d 2y
mat
17d 3y
ink
9d 1y
din
9d 1y
ing
full
internete geçen sene 465 küsür gösteriyo bu sene fen ve türkçe zor olduğu için 4 puan gelir mi 470 olur mu

Yeni konular

Geri
Yukarı