LGS 2023'te yaşadığım başarısızlık

Arkadaşlar LGS 2023'te neden ise denemelerde ort. Matematikte 15 net yapardım, puanım 440 civarı gelirdi, LGS'de öyle olmadı, 400 aldım ve matematikte 8 net yapabildim, cidden moralim bozuk ve babam benimle konuşmuyor, sanayiye vereceğim seni diyor okuldan alacağım diyor. Bana tavsiye verebilecekler yazsın, şu tip tavsiyeler (hayat hikayesi, eski dönem eğitim hayatı vs.) İstemiyorum. Gerçekçi ve döneme uygun yazın.

Dönem boyunca o kadar çaba sarf etmeme rağmen hepsi suya düştü. Üstelik imam hatip ya da sosyal bilimler liselerini hiç istemiyorum, acaba 420-430 puanlık herhangi bir lise beni alabilir mi?

400 kötü bir puan değil 290 aldım ailemde bana aynı şeyleri demişti sonrasında notlarımı düzelttim fakat sizin notunuz benimkinden çok daha iyi kısaca moralinizi bozmayın pek fazla takmayın.

400 puanla ne kekosu?

400 puanla alan nitelikli bir lise bulursa iyide bulamazsa mecbur mahalle lisesine gidecek. Oralar da keko dolu maalesef 420 puan alıp mahalle lisesine gitmiştim 4 yıl önce. Eski okulumdan haberler geliyor sürekli şimdi her hafta biri bıçaklanıyor.

400 puanla alan nitelikli bir lise bulursa iyide bulamazsa mecbur mahalle lisesine gidecek. Oralar da keko dolu maalesef 420 puan alıp mahalle lisesine gitmiştim 4 yıl önce. Eski okulumdan haberler geliyor sürekli şimdi her hafta biri bıçaklanıyor.
Çok da önemli değil. İsterse okul full Suriyeli, Afgan dolu olsun yine de derslere çalışılırsa YKS 1.si bile olunabilir.

Çok da önemli değil. İsterse okul Full Suriyeli, Afgan dolu olsun yine de derslere çalışılırsa YKS 1.si bile olunabilir.

Dersler çok önemli değil zatende bazı liselerde can güventisi sıkıntı olabiliyor.

1686497908968.png

3 ay önce böyle bir olay yaşandı mesela arkadaşın lisesinde. Ki çok da kötü bir lise değil orta-iyi öğrenciler gidiyor.

Arkadaşlar mesajımı umursamayabilirdiniz. Ben sadece kendi fikrimi belirttim. Kötü bir amacım yok. ''Çalışsaydın.'' derken önünde uzun bir lise hayatı olacak, YKS'ye daha iyi çalışırsın demek istemiştim. Yanlış anlaşıldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı