LGS'ye 5 gün kala ne yapılmalı?

LGS'ye grien arkadaşlara soruyorum sınav sabahı stres olmamak için ne yapmalıyım? Ve bazıları sınav dershanede olduğunuz denemelerden kolay diyor gerçekten öyle mi? Denemelerde 350-400 arası yapıyorum LGS'de 390 + yapmak istiyorum olur mu sizce?
Denemelerde en fazla 290-300 görüyordum, sınavda 360 yaptım. Genelde sınav daha kolay olur.

5 Gün kala bir şey yapsan da çok faydası olmaz. Genel olarak her şeyin üzerinden geç ve son bir tekrar yap, bir de kitap oku.

Türkçe tarafında dil bilgisi konularını tekrar gözden geçir. Beklenmedik bir yanlış olmasın sonra. Fende ezbere dayalı konulara tekrar bak. Denemede şu puanı yaptın diye LGS'de ona yakın puan çıkacak diye bir durum yok. Bakarsın çoğu kişi yapar %3 ile 470 puan alırsın veya çoğu kişi yapamaz 390 ile aynı yüzdeliği alırsın. Benim 380 aldığımda oldu, 400-480 arası aldığımda. Nitekim sonuç %3 (435) geldi. Puan geçen seneye göre epey düşüktü ama gördüğün gibi bu durum öğrencilere bağlı. Eğer deneme kapsamlı bir deneme ise genel sonuçtan kendine bir yüzdelik çıkar. Ondan biraz daha düşük bir yüzdelik alırsın sınavda bir aksilik çıkmazsa. Benim girdiğim üçüncü sınavdı ve dördüncüde puanlar biraz daha düştü örneğin.

Hocam ben dershaneye gitmediğim için en fazla 2-3 kere dershane denemesine girdim. Şu an son tekrarlarımı yapıyorum ve son denemelerimi çözüp son kitaplarımı bitiriyorum. Ben stres olmamak için aşırı takmamaya çalışacağım (bu benim için çok zor ama deneyeceğim). Bunun dışında sınav stresini unutmak için kitap okuyabilirsiniz.

Reis son girdiğim 10-15 denemede hepsi 350-400 arası sadece bi tane istisna var o da baya kötü geldi ama gerçekten çok zor bir denemeydi ankara yayınlarının hocalar bile dedi lgsde böyle sorulmaz kolay sorular sorarlar dedi yani.
Ankara yayınları, LGS'ye 1 kaladan bahsediyoranız normal. Matematikten 16 üstü yapan yok, benim doğrum 6.

Geri
Yukarı