LGS'ye nasıl çalışmalıyım?

Hocam bizim ortaokulda da öyle bir şey vardı fakat saçma sapandı. A-b-C ve D-e-F şeklinde ayırıyorlardı. A ve D en iyiydi. Genelde A'dan ben ya da başkası birinci oluyordu. Ben birinci sanırsam 10 denemeni 4'ünde falan oluyordum. Ama sınıfta bazıları 350 de alıyor 480 de alıyor benim gibi. Okul sonuçta 480 alanları almıyor gidip. Herkes giriyor yani.

Dershaneye 35k veriyoruz ama aynı parayı verip daha iyi eğitim alıyorlar. Belki eğitimle alakası yoktur sadece ortam değişiyordur.

Hocam 15 Ağustos da açı dershanesinde bir sınav var "seviye belirleme sınavı" diye oradan alacağım puana göre sınıflar belirlenecek yani "yüksek sınıf" "orta sınıf" "düşük sınıf"
Ailem onun için baskı yapıyor fakat bende şu anda bir çalışma isteği yok ve çalışmadım da bugünden fen, mat, Türkçe çalışacağım. Eksik olduğum konuları az çok biliyorum onlara yöneleceğim. Sınav 7-6. sınıf üzerinden olacak.

Hocam önünde daha uzun zaman var sana bir tavsiye 1 ay ders çalışma bu 1 ayda teknolojiden uzak dur dopamin bağımlısı olduk biz insanlar sıkıcı geliyor çoğu şey artık sana tavsiyem 1 ay uzak dur ailene ver ve onlara 1 sene boyunca ne olursa olsun vermemelerini söyle zaten 1 ay sonra hayatında telefon gibi bir teknolojiye ve bilgisayar gibi bir teknolojiye ihtiyacın kalmadığını anlarsın biliyorum zor mesela şey diyebilirsin sürekli her şey değişiyor nasıl takip edeceğim vs. Ara sıra ailenin telefonundan 10dk bakarsın sana yeter ama başlayacağım diyorsan kendini zorla şu an ayağa kalk aç defteri kitabı videoyu çalış ama video ile çalışcaksan bu teknoloji muhabbeti sana zor gelebilir çünkü YouTube sürekli önüne civil civil şeyler atıyor dikkatini çekiyor takmamaya çalış.

Dershaneye 35k veriyoruz ama aynı parayı verip daha iyi eğitim alıyorlar. Belki eğitimle alakası yoktur sadece ortam değişiyordur.

Hocam kapa siteyi git ders çalışmaya başla ver telefonu annene de verme bana bak şu an bile kaybediyorsun.

Hocam önünde daha uzun zaman var sana bir tavsiye 1 ay ders çalışma bu 1 ayda teknolojiden uzak dur dopamin bağımlısı olduk biz insanlar sıkıcı geliyor çoğu şey artık sana tavsiyem 1 ay uzak dur ailene ver ve onlara 1 sene boyunca ne olursa olsun vermemelerini söyle zaten 1 ay sonra hayatında telefon gibi bir teknolojiye ve bilgisayar gibi bir teknolojiye ihtiyacın kalmadığını anlarsın biliyorum zor mesela şey diyebilirsin sürekli her şey değişiyor nasıl takip edeceğim vs. ara sıra ailenin telefonundan 10dk bakarsın sana yeter ama başlayacağım diyorsan kendini zorla şu an ayağa kalk aç defteri kitabı videoyu çalış ama video ile çalışcaksan bu teknoloji muhabbeti sana zor gelebilir çünkü YouTube sürekli önüne civil civil şeyler atıyor dikkatini çekiyor takmamaya çalış.

Yeni bir YouTube hesabı açıp oradan ders çalısmayı planlıyorum keşfetim de ona göre olur zaten.

Bu sene LGS'ye gireceğim ailem okul zamanı PC, tel alcağını söylüyor bu doğru mu sizce?
Ve LGS'ye girdiyseniz nasıl bir çalışma düzenim olmalı biraz açıklarsanız sevinirim :)

Açıkçası LGS beni korkutuyor ve ailem bir dershaneye 35.000₺ para verdi her ay taksit ödüyoruz 4.000₺ olarak.

Tavsiye verirseniz çok sevinirim.

Hocam eğer dershane ev arası çok fazla ise bir de okulda çok yorulursunuz ben her sabah okula yürüyüp, eve dönüp 30 dk dinlenip, dershaneye gidiyordum sonra yürüyerek eve dönüyordum yemek vs. derken saat 8 oluyordu ben de test çözemiyordum ilk hatam buydu 2. si konu eksikleri ben LGS'ye son 5 ay falan kala dershaneyi bıraktım önceki sebepden ardından test çözmeye başladım ama bir şey fark ettim ki benim matematik başta olmak üzere bir sürü konu açığım vardı. 1 ay onları tamamladım gerisinde test çözdüm sonuç olarak %20 girdim, siz çalışın hocam zaten çalışırsanız OBP nizde yüksek olur. Ayrıca şunu da ekleyeyim misal matematik ilk olarak Çarpanlar ve Katlar ı göreceksin konun ortalarına doğru konu ile ilgili test çözmeye başlayın tüm derslerden çok aksatmayın.

Hocam eğer dershane ev arası çok fazla ise bir de okulda çok yorulursunuz ben her sabah okula yürüyüp, eve dönüp 30 dk dinlenip, dershaneye gidiyordum sonra yürüyerek eve dönüyordum yemek vs. derken saat 8 oluyordu ben de test çözemiyordum ilk hatam buydu
ev,okul,dershane yi bir şekil içine alırsak üçgen şekli çıkıyor ve hepsi yan yana ve öyle bir sorun yaşamam yani onun için

2. si konu eksikleri ben LGS'ye son 5 ay falan kala dershaneyi bıraktım önceki sebepden ardından test çözmeye başladım ama bir şey fark ettim ki benim matematik başta olmak üzere bir sürü konu açığım vardı. 1 ay onları tamamladım gerisinde test çözdüm sonuç olarak %20 girdim, siz çalışın hocam zaten çalışırsanız OBP nizde yüksek olur. Ayrıca şunu da ekleyeyim misal matematik ilk olarak Çarpanlar ve Katlar ı göreceksin konun ortalarına doğru konu ile ilgili test çözmeye başlayın tüm derslerden çok aksatmayın.

Anladım hocam.

Hocam 2022 sınavında 2.4 yapmış biri olarak matematiğe abanmanızı öneririm. Türkçe fen konularına da her gün 1'er saat çalışmanız yeter. Ara derslere haftada 1-2 baksaniz yeter. Günde 100 matematik sorusu yeterli olacaktır.

Geri
Yukarı