LGS'ye nasıl çalışmalıyım?

Çevrende ortalama ile alan güzel lise varsa gidebilirsin ben ortalama ile güzel bir liseye gidiyorum çok memnunum. Öncelikle stres yapma bu dünyanın sonu değil çok çok çalışacağım deme hep bir anda vazgeçersin yavaş yavaş yap dozunda. Ben 8'e geçtiğinde okulun ilk günü aralıksız çalışacağım demiştim ve kendime çok yüklenmiştim.

Psikolojinizi bozmayın benim okuldaki arkadaşlarım hep benle futbolu kötü oynadığım gözlük taktığım için vs. dalga geçtiler ama dikkate almadım. Dersleri dinlemede net söylüyorum, konuyu bildiğinizden eminseniz hocanız da anlayışlı bir hocaysa derste dahi soru çözün, ben bunu uyguladım çünkü dershane sayesinde konuları biliyordum ve hocalar detayına giriyordu sınıfım da dersi kaynatıyordu zaten. Ama hocanızı da üzmemeye çalışın bu arada. Ayrıca çok özel durumlar hariç soru çözmeyi bırakmayın ben genellikle 700 civarı soru çözdüm. Deneme çözmeye ise son hafta başladım. Kendini kasma bu arada hedefine yakınsan oyununu oyna kendini eve gelince rahatlat.

~ 2023 LGS'de 483,20 alan 0,90 yüzdeliğe girin biri
Haftalık 700 soru mu?

1400 ne hocam ya? Çok kasmışsınız bence kendinizi.
Hocam ilk kastım ama kaynak kitap eksikliğinden pek iyi yayınlar da değildi. Sonra adam akıllı olanlara geçtim.

Geri
Yukarı