Lisans mezunu birisi için tecil uzatma yöntemleri nelerdir?

Caravaggio

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar selam.

2022 yılında lisans mezunu oldum. Bildiğiniz gibi 2 yıl otomatik olarak bir tecil hakkım oldu. Bu senenin ortasında tecil hakkım bitecek. Şu anda düzenli bir işe girdim ve bunu kaybetmek istemiyorum. Herkes farklı bir şey söylüyor tecil ile ilgili ikinci üniversite diyen var, yüksek lisans diyen var. Açık öğretime girince, tecil olmuyor diyen var.
Benimse en azından 1 2 sene daha uzatmam gerekiyor tecili. Çalışırken sürekli okula gitme zorunluluğum olmadan yapabileceğim sağlıklı bir yöntem tavsiyeniz var mı?

Peki hocam AÖF'de artık tecil olmuyor diyenler var. Bu bilgi doğru mudur?
Açıktan üniversite okurken askerlik tecili nasıl yapılır? öğrencilerin 29 yaşını geçmemek şartıyla mezun oluncaya kadar, açık öğretim askerlik tecil ettirmeleri mümkündür. Açık öğretim askerlik tecil eder mi cevabı, evettir.

Hocam kısaca yüksek lisans yapmanız gerekiyor tecil için.

Açıktan üniversite okurken askerlik tecili nasıl yapılır? öğrencilerin 29 yaşını geçmemek şartıyla mezun oluncaya kadar, açık öğretim askerlik tecil ettirmeleri mümkündür. Açık öğretim askerlik tecil eder mi cevabı, evettir.

Hocam kısaca yüksek lisans yapmanız gerekiyor tecil için.

Hocam kusura bakmazsan anlayamadım. 29 yaşına kadar açıköğretimden tecil mümkün demişsiniz. Lakin sonrasında yüksek lisans yapmanız gerekiyor demişsiniz. 29 yaşında değilim yani bu durumda AÖF'den faydalanabilmem gerekiyor değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı