Liseler kapanacak mı?

20'sinden sonra örgün eğitime devam edilir diye düşünüyorum tabi bazı iller dışında ama o illerdeki öğrenciler ne olacak çok geri kalacaklar bir orta yol bulunmalı.

Fazla erteleme değil hocam bu daha fazla olması gerekiyor deprem bölgeleri için. @ArnoldSivastanegezer
Ben de aynı fikirdeyim. Hiç olmazsa bu dönemin sonuna kadar okullar tatil olmalı ve sınavlar da sonraki eğitim-öğretim yılının ilk dönemine ertelenmeli. Öğrencilerimizin psikolojileri berbat oldu. Onları bu şekilde okutmaya çalışmak çok doğru bir hareket olmaz.

Ben de aynı fikirdeyim. Hiç olmazsa bu dönemin sonuna kadar okullar tatil olmalı ve sınavlar da sonraki eğitim-öğretim yılının ilk dönemine ertelenmeli. Öğrencilerimizin psikolojileri berbat oldu. Onları bu şekilde okutmaya çalışmak çok doğru bir hareket olmaz.
Liselerin yatılı kısmı bulunmakta, bunu kullanabilirler belki. Eğer lise başlarsa, deprem bölgesindeki öğrenciler sıkıntıya düşecek bu sefer. Ortak bir karar alınmalı. Ya sizin dediğiniz gibi olmalı, ya da hibrit’e geçilmeli.

Hibrit eğitim nedir hocam?

Liselerin yatılı kısmı bulunmakta, bunu kullanabilirler belki. Eğer lise başlarsa, deprem bölgesindeki öğrenciler sıkıntıya düşecek bu sefer. Ortak bir karar alınmalı. Ya sizin dediğiniz gibi olmalı, ya da Hibrit'e geçilmeli.

Bu arada bence Online eğitim olacak gibi.

LGS ve YKS de 1.dönem konularından sorumlu tutuyorlar. Bence açılmasının çok da bir anlamı yok.

Hem yüz yüze hem uzaktan ders.

2. dönem konuları yoksa Online eğitime geçilmesi taraftarıyım ben hocam. 8 ve 12'ler okula gitmezse kalanların gitmesi saçma olur o şekildede karışık olur. Ancak kalanlar için de sonuç olarak sınavları var e birde deprem bölgesinde ki öğrenciler var.

Yeni konular

Geri
Yukarı