Çözüm MAC OS X 10.9.2 AppStore Giriş Sorunu - Chameleon Bootloader

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkansdrive

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar

Bende sizler gibi Mac Os X 10.9.2 yükledikten sonra Appstore giriş sağlayamıyordum. Daha sonra youtube'den bu videoyu izledim :

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yapılanları birebir uygulamama rağmen HDD içerisinde Extra klasörünü bulamamıştım. Daha sonra ise Recep Bey in anlattığı Chameleon Bootloader yükleme rehberi ile anlattığı gibi yükledim sistemi yeniden başlattım ve HDD ksımında Extra klasörü oluştuğunu gördüm.

Daha sonra Multibeast ile Network driverlarımı kurdum Realtek ve Atheros olarak çünkü videoda anlatıldığı gibi sadece ethernet bağlantısı ile giriş yapılabiliyor.

Sonra videoda anlatıldığı gibi yaptım herseyi. Tekrardan reset attım, en önemli nokta burası. Clover ile kurulduğu için girilmiyor. Bence kurulumun olduğu USB belleği takıt boot ettikten sonra Chameleon gelmesi için sürekli 1 e basın dıt sesi gelene kadar. Açılan ekranda ise Os X 10.9.2 yüklediğiniz HDD üzerine gelin Enter basın. Masaüstü geldikten sonra Ethernet bağlantınızı yapın ( kablo bağlantı wifi olmasın videodaki gibi )

Ve şimdi AppStore girebilirsiniz kolay gelsin ....

Resimleri ekliyorum bakabilirsiniz ...

Ekran Resmi 2014-05-05 15.43.00.png

Ekran Resmi 2014-05-05 15.43.34.png

Ekran Resmi 2014-05-05 15.43.45.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep abi benim bir iki sorunum var yardımcı olabilir misin? Müsaitsen iki dakikacık.

Recep abi benim Pc Asus N550jv ağ bağlantısı oluşturma kısmında ethernet çıkmıyor. Hangi yüklemeyi yapmam gerekiyor? Ethernet'i canlandırmak için bir yardımcı olursan çok sevinirim.

Hayır tabi ki daha sonra tekrardan wi-fi aktif edip kablosuz olarak bağlanabilirsiniz. Sadece Appstore giriş yapmak için bu yöntemi kullanmalısınız.

arkadaşlar aynı sorun bende de var. Tüm adımları yaptığım halde kodlamaları yapıştırmam için icloud fix denilen klasöre nereden ulaşacağımı bilemiyorum.

Geri
Yukarı