Macbook Pro RDP ile bağlantıda düşük görüntü kalitesi veriyor

duncan6767

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, benim eski bir MacBook Pro'm var. 2013 late. Ama günlük olarak idare ediyorum. 16 GB RAM kurtarıyor beni. Ama performanslı işlerim ve biraz oyun merakım sebebiyle bilgisayar topladım. Ryzen 5600, 64 GB 3600 RAM, RTX 3070 gibi iyi denebilecek bir cihaz yaptım. Fakat monitör olarak LED TV'ye bağladım ve FIFA24 falan oynamayı planlıyorum. Her neyse sorum bu değil, hemen soruma geleyim. Oyun harici zamanlarda da koca TV'de küçük yazılarla boğuşmak yerine, MacBook'u RDP ile bilgisayara bağladım. Sanırım teknik bir hata yapıyorum çünkü 1000MBPS internetim var hem de aynı evdeyim bağlantı local. PC gayet iyi, Macbook'a düşen sadece güzel görüntüyü retina ekranıyla göstermek ki bu da zor olmaması lazım diye düşünüyorum. Performans gayet yerinde olmasına rağmen görüntüler çizgi film gibi. Ya da diğer bir tabirle, eskiden format sonrası ekran kartı grafiklerini kurana kadarki görüntüyü hatırlarsınız. Bu şekilde bir görüntü alıyorum. Bunun normal olmadığına eminim çünkü aynı sistemi iş yerinde bambaşka 2 farklı bilgisayarla uyguluyoruz (bilgisayarların arası 35km) fakat gayet şahane cam gibi görüntü var. Sanki hiç başka bilgisayara bağlanmamışım da kendi bilgisayarımı kullanıyormuşum gibi. Fakat görüntü kalitesini, bir oda içinde 2 bilgisayarın bağlantısından alamıyorum. Sebebini bilen ya da öngören kimse var mı?

Geri
Yukarı