MAD Bruno Gold ve Narcotic parfümü bozdu mu?

Eforotti

Centipat
Daha fazla  
MAD'dan parfüm almıştım ve kalıcılığı yayılımı falan çok hoşuma gitmişti (doldurma).
şimdi başlıkta yazan parfümlerden birini almayı düşünüyordum ve herkes eski kalitesi ve kalıcılığı yok eskiden çok güzeldi diyorlar, doğru mu?
Eski Bruno Gold ve Narcotic parfümleri bozdu mu?

Bu parfümleri koklamadım ama denilenler muhtemelen doğrudur çünkü parfümlerin eski üretimleri genelde hep daha iyi olur. Bunun nedeni ise parfümler sürekli olarak reformüle oluyorlar. Bu reformülasyon sırasında kokusu değişiyor, kalıcılığı değişiyor çünkü parfümün formülü değişiyor.

"E bu parfümlerin eski hali daha iyiyse neden formülünü değiştirip onu daha kötü hale getiriyorlar ki?" diye sorabilirsin bana bu dediğimi okuyunca. Bu sorunun cevabı şirketlerin kârlarını arttırmak istemesi ve bazı esansların doğalının yerine yapayının kullanılmasının gerekli olması.

Örneğin dünyada sınırlı sayıda gül varsa ve parfüm firmaları halihazırda sınırlı olan bu güllerin üzerine çullanıyorsa bunun hakkında bir yasak çıkıyor, devlet doğal yerine yapay gül esansını kullanmanı istiyor. E bu durumda yeni parfümlerini yapay gül esansıyla üretmek zorundasın, yani parfümünün formülünü değiştirmek zorundasın.

Öbür sebep olan kâr olayı da gayet açık zaten, o parfümden daha fazla kâr elde edebilmek için formülünü dandikleştiriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı