Malwarebytes taramasında sürekli trojan virüsü uyarısı

Outbound connection sizden bir şey çıkıyor demektir. İnbound olsaydı size bir şey geliyor olurdu. Xmrig ise GPU CPU minermış. Sitede ona ait.

Temizleme basarisizsa format atmayı deneyin.

Ya ben dün yaptım tarama sonra hiçbir şey çıkmadı sonraki gün açtım bilgisayarı hiçbir yere girmedim hiçbir yere oyun açtım oynadım çıktım ( oyunların hepsi Steam üzerinden) sonraki gün oyuna girdim oynadım çıktım bildirimler gelmeye başladı ilk baş anlamadım herhalde bir şeyi engelledi dedim sonra birkaç tane gelince elim ayağım titredi çok korkuyorum böyle şeylerden sonra telaş ettim direk foruma geldim ve ben 1.5yıl oncesinde bir dosya yükledim tabii o zamanlar daha bilgim yok direk yükledim açtım çalışmadı ve trojanlari sildigim gün o dosyadan çıktı trojanlar 1 yıldır varmış sonra silindi bir sorun kalmadı dedim hop bunlarla karşılaştım şu anda PC kapalı interneti çektim hâlâ benden giden bir şeyler var mıdır PC zaten 4 yıllık degistireceğim yardımın için sağ ol.

Sadece bağlantı ile mining yapabiliyor mu?
İlk kez böyle bir virüse rastladım.

Hemde nasıl yaparlar.

@reinsy çok özür diliyorum bir şey daha söylicektim benim şu an bilgisayarım internet fişine kadar her yeri çekik onlar hâlâ benden bilgi çekebilir mi endişelendim biraz çok dosyalarım var bir de bana 40 tane bildirm geldi ya onları aldılar mı yoksa Malwarebytes engelledimi onları soracaktım.

Son düzenleme:
Hocam bu kadar korkmanıza gerek yok ki, güvenli modda Kaspersky tam çalıştırma yapsanız her türlü silinirdi.

Bir de bana 40 tane bildirm geldi ya onları aldılar mı yoksa Malwarebytes engelledimi onları soracaktım.

Hocam ben sizdekini RAT sandım ama iyi ki RAT değilmiş, RAT olsaydı hedef siz olurdunuz başınıza gelmeyen kalmazdı. Miner olduğu için iyinin kötüsü, bu tür virusler toplu dağıtıldığı için sizden kritik bir bilgi almamıştır bir şey yapamaz daha zaten.
Şimdi bu projeyi biraz araştırdım ve HTTP istekleri üzerinden olduğunu anladım, yani PC'nizden sürekli bir bağlantı çıkıyormuş artık bağlantı neleri içeriyor bilmiyorum.
Tabii ki böyle bir şeyi havadan yemiş olamazsınız, arka planda sürekli çalışan bir uygulama sürekli HTTP isteği atıyor sizin adınıza.

Benden bilgi çekebilir mi endişelendim biraz.

İnternet yokken hiçbir şekilde sizle bağlantı kurulmaz. Biraz gelişmiş şeyler var burada anlatamayacağım kadar uzun.

Malwarebytes ana kaynağı (istek attıran programı) sildiyse bir sıkıntı yaşanmamıştır. Ara sıra bana da giriyor bu şekilde siliyorum bana girenler biraz fud oluyor geç anlıyorum. Şu ana kadar da muhtmelen silinmiştir rahat olun. Dosyalarınızı da yedekleyin olurda böyle bir şeyler karşı karşıya gelirseniz ve silemezseniz format atar geçersiniz. İyi sosyaller.

Hocam bu kadar korkmanıza gerek yok ki, güvenli modda Kaspersky tam çalıştırma yapsanız her türlü silinirdi.

Hocam ben sizdekini RAT sandım ama iyi ki RAT değilmiş, RAT olsaydı hedef siz olurdunuz başınıza gelmeyen kalmazdı. Miner olduğu için iyinin kötüsü, bu tür virusler toplu dağıtıldığı için sizden kritik bir bilgi almamıştır bir şey yapamaz daha zaten.
Şimdi bu projeyi biraz araştırdım ve HTTP istekleri üzerinden olduğunu anladım, yani PC'nizden sürekli bir bağlantı çıkıyormuş artık bağlantı neleri içeriyor bilmiyorum.
Tabii ki böyle bir şeyi havadan yemiş olamazsınız, arka planda sürekli çalışan bir uygulama sürekli HTTP isteği atıyor sizin adınıza.

İnternet yokken hiçbir şekilde sizle bağlantı kurulmaz. Biraz gelişmiş şeyler var burada anlatamayacağım kadar uzun.

Malwarebytes ana kaynağı (istek attıran programı) sildiyse bir sıkıntı yaşanmamıştır. Ara sıra bana da giriyor bu şekilde siliyorum bana girenler biraz fud oluyor geç anlıyorum. Şu ana kadar da muhtmelen silinmiştir rahat olun. Dosyalarınızı da yedekleyin olurda böyle bir şeyler karşı karşıya gelirseniz ve silemezseniz format atar geçersiniz. İyi sosyaller.

Teşekkürler içimi rahatlattınız iyi geceler.

@reinsy merhaba sizi bu konularla rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama aynı uyarıları gene almaya başladım dediğiniz uygulamalar herhangi bir virüs bulmuyor veya virüs göstermiyor. Bir şey fark ettim ben oyuna giriyorum çıkıyorum bu uyarıları vermeye başlıyor girdiğim oyun CS:GO ve ne zaman girersem çıktığım anda bildirimler geliyor virüs olmasa bile rahatsız ediyor anlamadın.

Son düzenleme:
Teşekkürler içimi rahatlattınız iyi geceler.

@reinsy merhaba sizi bu konularla rahatsız ediyorum kusura bakmayın ama aynı uyarıları gene almaya başladım dediğiniz uygulamalar herhangi bir virüs bulmuyor veya virüs göstermiyor. Bir şey fark ettim ben oyuna giriyorum çıkıyorum bu uyarıları vermeye başlıyor girdiğim oyun CS:GO ve ne zaman girersem çıktığım anda bildirimler geliyor virüs olmasa bile rahatsız ediyor anlamadın.
Tarama yapıp log dosyasını atarmısınız?
uyarı çıktığı zaman video alabilme şansınız var mı?

Telefondan alabilirim sistemim o kadar iyi değil ve log dosyası nedir bilmiyorum.
Günlük dosyası demektir. Tarama sonrası dosya ikonlu bir buton olucak. Save log gibi bir şey, ona basıp dosyayı kaydedin ve buraya atın.
Videoyu da bekliyorum. Sizdeki biraz daha gelişmiş bir şeye benziyor.

1657634193894.png

View Reports > Export to txt

Son düzenleme:
Günlük dosyası demektir. Tarama sonrası dosya ikonlu bir buton olacak. Save log gibi bir şey, ona basıp dosyayı kaydedin ve buraya atın.
Videoyu da bekliyorum. Sizdeki biraz daha gelişmiş bir şeye benziyor.

Eki Görüntüle 1448897
View reports > export to txt.

Kusura bakmayın uyuya kalmışım yarın atsan sorun olur mu?

Geri
Yukarı