Trojan virüsü uyarısı

tarıkeren

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben bilgisayarıma en ufak bir virüs girmesin diye orijinal dışı oyun oynamayan biriyim ama 4-5 gün önce indirdiğim 17 MB'lık dosya sanırsam bilgisayarıma trojan soktu ve beni çok strese soktu. Sebebi ise Windows Defender yüklediğim güne ait uyarı veriyor (24 Ocak) ama ben bu dosyayı sileli çok oldu ve hâlâ tehdit algılandı diyor, tehdit geçmişinde 2-3 tehdit görünüyor ve ne karantinaya alabiliyorum ne de kaldırabiliyorum. İki seçenekte çalışmıyor maalesef anlamadım. Malwarebytes ile tarattığım zaman ilk 2-3 taramada bir virüs bulmadı ama az önce tarattığımda 1 tane trojan buldu karantinaya aldım ve sildim ama hâlâ Windows Defender tehdit algılandı diye uyarı veriyor, sizce ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bilgisayarıma en ufak bir virüs girmesin diye orijinal dışı oyun oynamayan biriyim ama 4-5 gün önce indirdiğim 17 MB'lık dosya sanırsam bilgisayarıma trojan soktu ve beni çok strese soktu. Sebebi ise Windows Defender yüklediğim güne ait uyarı veriyor (24 Ocak) ama ben bu dosyayı sileli çok oldu ve hâlâ tehdit algılandı diyor, tehdit geçmişinde 2-3 tehdit görünüyor ve ne karantinaya alabiliyorum ne de kaldırabiliyorum. İki seçenekte çalışmıyor maalesef anlamadım. Malwarebytes ile tarattığım zaman ilk 2-3 taramada bir virüs bulmadı ama az önce tarattığımda 1 tane trojan buldu karantinaya aldım ve sildim ama hâlâ Windows Defender tehdit algılandı diye uyarı veriyor, sizce ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Rahatlamak istiyorsanız temiz kurulum en ideal seçenek olur.

Valla normalde asla ilk tercih format değildir ama içiniz hiç rahat etmediyse format atmadan başka çareniz yok.
Hocam şöyle bi sıkıntı var ve algımı kaybettirdi bana. Defender sürekli uyarıyor tehditler var diye tamam ama diğer antivirüslerle 5-10 kere taradım emin olmak için herhangi bi sıkıntı çıkmadı 11. Kez taradığımda bi tane trojan buldu ve sildim. Sorun halloldu diye düşünüyorum ama hâlâ 24 Ocak tarihindeki indirdiğim dosyanın uyarısını veriyor bana defender. Dosya konumuna gidiyorum öyle bi dosya da yok.

Hocam Kaspersky ile de taradım bi tehdit görünmedi ama Windows güvenlik duvarı hâlâ uyarı veriyor kafam karıştı baya içim de rahat etmedi böyle ne önerirsiniz?
Windows Defender geçmişinizi silmeyi denermisiniz.
Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı