Masaüstü bilgisayarı TV'ye bağlamak

En son çağrı desteğe başvurduğumda adam küfür etmişti. :D 20 dakika karşılıklı küfürleştik. Sonradan anladım. Çok alakasız bir yerden kavga çıktığını anlayınca helalleşip ayrıldık. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
En son çağrı desteğe başvurduğumda adam küfür etmişti. :D 20 dakika karşılıklı küfürleştik. Sonradan anladım. Çok alakasız bir yerden kavga çıktığını anlayınca helalleşip ayrıldık. :D
Hocam merhaba. Sırf bu konu için foruma kaydoldum. :) Ben de Samsung 40f6510 kullanıyorum ve bilgisayarımı led TV'me bağlayacağım. Bunun için gtx 750 ti ekran kartı almayı planlıyorum. Ancak size bir-iki soru sormak istedim. Sanırım siz bilgisayarınızı televizyonunuza bağladınız. Peki gecikme süresi nasıl, abartılı mı? Oyunlarda vs. sorun oluyor mu? Bir de görüntü kalitesi olarak tatmin oldunuz mu?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam merhaba. sırf bu konu için foruma kaydoldum :)
ben de samsung 40f6510 kullanıyorum ve bilgisayarımı led tv'me bağlayacağım. bunun için gtx 750 ti ekran kartı almayı planlıyorum. ancak size bir-iki soru sormak istedim. sanırım siz bilgisayarınızı televizyonunuza bağladınız..
peki gecikme süresi nasıl, abartılı mı? oyunlarda vs. sorun oluyor mu? bir de görüntü kalitesi olarak tatmin oldunuz mu?

teşekkürler.
Öncelikle Technopat ailesine hoşgeldiniz. Gecikme diye bir durum ile karşılaşmadım. Yani hiç bir yavaşlık veya gecikme sorunu ile karşılaşmadım. Tuşlara bastığım gibi reaksyon gösteriyor onda herhangi bir sorun yok. Bu açıdan içiniz rahat olsun. Görüntü kalitesine gelince açıkcası orda bi performans kaybı oluyor. Karşınızda oydağınız monitörden biraz farklı biraz bozulmalar oluyor. Ama belkide bilgisayar ile TV arası cok yakın olduğu için bana öyle geliyordur. İşin özeti herhangi bir sorun yaşamassınız.

Öncelikle Technopat ailesine hoşgeldiniz. Gecikme diye bir durum ile karşılaşmadım. Yani hiç bir yavaşlık veya gecikme sorunu ile karşılaşmadım. Tuşlara bastığım gibi reaksyon gösteriyor onda herhangi bir sorun yok. Bu açıdan içiniz rahat olsun. Görüntü kalitesine gelince açıkcası orda bi performans kaybı oluyor. Karşınızda oydağınız monitörden biraz farklı biraz bozulmalar oluyor. Ama belkide bilgisayar ile TV arası cok yakın olduğu için bana öyle geliyordur. İşin özeti herhangi bir sorun yaşamassınız.
çok teşekkür ederim :) bir şey daha merak ettim. ses olayı nasıl oluyor acaba? oyun esnasında hem bilgisayarın speakerlerinden hem de tv nin hoparlörlerinden mi ses geliyor? yoksa biz nereden ses alacağımızı seçebiliyor muyuz?

Sesi nereden dinlemek istersen ordan isteğe bağlı çıkartabiliyorsun. Mesela ben 2+1 speaker kullanıyorum film izleyeceğim veya oyun oynıcağım zaman HDMI kablosuyla bilgisayarı bağlıyorum ve 2+1 speakerden ses çıkışı sağlamış oluyorum. Benim TV ayarları 2+1 bağlıyken TV' den ses çıkart seçeneği olmuyor nedense uyarı veriyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı