Mavericks Boot Sorunu

_A_N_I_L_

Kilopat
Merhaba, bende Mavericks kurulumunu yaptım sistemim:
  • İ5
  • 8GB RAM
  • 2GB Ekran Kartı
Acer laptop. Sistem güzel kuruldu, sistemi açıp kullanabiliyorum fakat USB üzerinden BOOT edip sistemi açmak zorunda kalıyorum. Kurulumda bir ayar eksik oldu galiba, lütfen yardım edebilir misiniz? Sistemin kendi kendine BOOT edip başlayabilmesini istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Umarım bende doğru konuya derdimi anlatıyorumdur.Benim de bir boot sorunum bulunmakta Vpcf23p1e Sony Vaio Laptop var elimde Recep Baltaşın anlattığı tüm herşeyi uyguladım yalnız boot yapamıyorum .Biraz araştırdıktan sonra uefi desteği yok galiba bilgisayarımda veya var ben bilmiyorum nasıl bir yol izlemeleyim bios ise çok kısıtlı external boot device dışında bir seçenek yok f11 ile boot yapabiliyorum diğer sistemleri kurmak istediğimde yalnız mac kurulumunda sonuç alamıyorum maalesef çift bootloader durumunu ise çok denedim external boot device ayarladıktan sonra bilgisayar açılırken devamlı 1'e bastım yalnız diğer boot ekranına da ulaşamadım sony yetkilileri ile görüşüp cihazıma yapılabilecek herhangi bir bios update sorduğumda ise maalesef yok dediler ne yapacağımı bilemedim.Ayrıca sistemimde 120 gb ssd ve dvd-rw yerinde ise 750 gb hard disk mevcut yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar.Aşağıya bios resimlerimi yükledim.

P59DWv.jpg

9VyN19.jpg

QRq23A.jpg

dnpBdZ.jpg

58JylM.jpg

AAazM7.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı