Mavericks bootloader sorunları - Clover veya Chameleon

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

vatozz

Hectopat
Mavericks USB Kurulum İmajı ile clover bootloader kullanarak kurdum. Hiç bir kod girmeme gerek kalmadı. kext wizard ile fakesmc ve NullCPUPowerManagement kurdum. Bootloader olarak chameleon ekrana görüntü vermediği için clover bootloader kurdum fakat cloverda mavericksi seçince elma logosu geliyor sonra reset atıyor. Sistemi USB'den girip seçince problem olmuyor sorunsuz açılıyor. İki bootloaderla da verim alamadım. Ne yapmalıyım?

i7 920
GA-EX58-UD5
GTX 295

Son düzenleyen: Moderatör:
Multibeast içinden EasyBeast kurup deneyebilirsiniz.

O da chameleon kullanıyor sıkıntı olmasın çünkü chameleonda boot ekranın da bir süre sonra görüntü gidiyor.

Null CPU kurmayacaksın. Kuracaksan da güncel olanları kuracaksın. USB'nin içindeki FakeSMC ve Null CPU'yu kullan, durumdan da bizi haberdar et. BIOS'ta VT-d ayarı varsa kapat. Clover da her gün güncelleniyor neredeyse. Güncel sürümünü kur.

Null CPU kurmayacaksın. Kuracaksan da güncel olanları kuracaksın. USB'nin içindeki FakeSMC ve Null CPU'yu kullan, durumdan da bizi haberdar et. BIOS'ta VT-d ayarı varsa kapat. Clover da her gün güncelleniyor neredeyse. Güncel sürümünü kur.

Sorunu hallettim ben. Şöyle ki clover bootloaderın 1995 versiyonunu kurdum. Aslında versiyonu çokda önemli değil çünkü doğru tercihleri seçtiğim halde açılmıyordu. Ben de config.plist dosyasıyla oynadım son çıkan verisiyonda çok karışık çok uzundu. O yüzden 1995 kullandım sorun configle ilgili belli bir ayarı var. 1995 ile 2236 yı karşılaştırdım fakat çok farklıydı bulamadım nedenini. 1995 de ayar yapmaya gerek yok doğrudan açılıyor.

FakeSMC ve NullCPU'yu konuda verdiğiniz linklerden indirdim kurdum "kext wizard ile kurdum" Gigabyte anakartlar için Multibeast'ten EvOreboot seçilmesi gerekiyor yoksa PC shutdown olmuyor. (DSDT'siz)

NullCPU'yu neden kullanmamak lazım bir de onu öğrenebilir miyim ? Clover AppRTC yi patchliyor anladığım kadarıyla, AppleCPU'yu da mı patchliyor ? Çünkü config.plist dosyasında ASUSAICPU'yu false yaptım ben Asus kullanmadığım için galiba o da AppleCPU'nun kullanılması için. O zaman onu true yapıp NullCPU'yu kullanmayalım ?

Sanırım uyumsuz işlemcileri Apple ile uyumlu hale getiriyor ve Uyku vb işlemlerin çalışmasını sağlıyor. İşlemcilerin C konumları ile ilgili.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı