Memurlar.net'in Muhafız'dan Rahatsız Olması

Bunun bir üst versiyonu var. Parayla satın aldığın Sinema TV kanalların hepsinde sansür var. Zaten içerisinde ne olduğunu bilerek alıyorum. Eğer rahatsız olan varsa satın almasın bu kadar basit. Bunlar niye her şeye bu kadar karışıyor anlamıyorum ya. İşin kötü tarafı bir yıllık ücreti peşin vermiştim. Sonra zaten iptal ettirmiştim.
Netflix'e de sansür gelirse iptal ederim direkt. Sansür izlemek istesem açarım TRT 1 kanalını, gölgenin sansürünü izlerim. Bunların zihniyeti çok değişik.

Ben bu diziyi izlemek için Netflix'e para veriyorum
Para vererek yapılanlara devlet karışmasın demek ne kadar mantıklı? Adam uyuşturucu almak için de para veriyor. Devlet karışmasın demeye hakkı var mı? Devlet düzenleyicidir. Uygulamaları eleştirilebilir ama para veriyorum istediğimi yaparım düşüncesi sakat bir düşüncedir.

Para vererek yapılanlara devlet karışmasın demek ne kadar mantıklı? Adam uyuşturucu almak için de para veriyor. Devlet karışmasın demeye hakkı var mı? Devlet düzenleyicidir. Uygulamaları eleştirilebilir ama para veriyorum istediğimi yaparım düşüncesi sakat bir düşüncedir.
Yasal bir platform Netflix, devlette izin verdiği için burada iş yapabiliyor, uyuşturucu örneği saçma olmuş.

Ülkemizde zaten üretim kıtlığı var, 40 yılın başı 1 tane diziyi kaliteli bir mecra aracılığı ile yurt dışına servis ediyoruz. Bunun da önüne geçmek için çaba sarf etmenin bir anlamı yok bence.
Üreten kişiler eleştiride bulunsa anlarım ancak üretmeyen, üretime teşvik etmeyen insanların bu tip girişimlere mani olmasına karşıyım.

"Sanatçı" ve hatta "Youtuber" insanlar uyuşturucuya teşvik etme suçundan ceza evinde yatarken; uyuşturucu baronlarının kıymalı pide gibi sokaklara uyuşturucu madde servis ettiği bir dönemden geçiyoruz.

Bence herkes aynada kendi siluetine bakmalı, yararı olmayan insanların eleştiri yapmaya hakkı yoktur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı