Çözüldü MESEM nasıldır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rimexlz

Decipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Geforce RTX 2080 - AMD RYZEN 7 3800XT - MSI MAG B550 - 16 GB RAM
Dostlar ben MESEM'e geçmek istiyorum merak ettiğim şeyler var.
  1. Öncelikle yaz tatili 15 tatil falan var mı?
  2. Üniversiteye gitme şansımız var mı?
  3. Sınavları zor mu?
  4. Kaç saat işte çalışıyoruz?
  5. Haftada 1 gün gideceğimiz okul mesleki eğitim merkezi mi yoksa benim LGS'den kazandığım okul mu?
Teşekkürler Şimdiden.

Çözüm
Bildiğim kadarıyla cevaplamak isterim:

MESEM öğrencileri de YKS'ye girebiliyor ve ilgili puanı almanız durumunda sizler de üniversite tercihi yapabiliyorsunuz. Haftada 1-2 gün okul, geri kalanı iş şeklinde çalışma temposu var ve tabii ki de LGS ile gittiğiniz okula gitmeyeceksiniz. MESEM okuluna gideceksiniz haftada belirli günlerde. Bunun için de doğrudan meslek lisesine gideceksiniz. Bazı meslek liselerinin MESEM yani çıraklık eğitimi olabiliyor, onlar da genellikle hafta sonu okula gider. Onun haricinde de yaz tatili ve 15 tatilde 1 ay ücretli izin hakkınız vardı diye hatırlıyorum.

MESEM öğrencileri de YKS'ye girebiliyor ve ilgili puanı almanız durumunda sizler de üniversite tercihi yapabiliyorsunuz. Haftada 1-2 gün okul, geri kalanı iş şeklinde çalışma temposu var ve tabii ki de LGS ile gittiğiniz okula gitmeyeceksiniz. MESEM okuluna gideceksiniz haftada belirli günlerde. Bunun için de doğrudan meslek lisesine gideceksiniz. Bazı meslek liselerinin MESEM yani çıraklık eğitimi olabiliyor, onlar da genellikle hafta sonu okula gider. Onun haricinde de yaz tatili ve 15 tatilde 1 ay ücretli izin hakkınız vardı diye hatırlıyorum.

Çözüm

Hocam cevabınız için teşekkürler turizm mesleğe geçtim artık ingilizcemde B1 falan umarım alnımın akıyla çıkarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı